Domácí

Češi ve velkém vyrazili lyžovat, sjezdovky praskaly ve švech

Horská střediska hlásí zatím nejlepší den letošní sezony. Do hor se vrátili natěšení lyžaři a běžkařská a sjezdařská střediska praskala ve švech. Lidé si pochvalovali přírodní sníh i slunečné počasí.

Návštěvníci Ještědu si museli jednu frontu vystát na parkovišti kvůli kontrole covid pasů, pak další u pokladen. "V okamžiku, kdy je lyžař bezinfekční, tak může jít vesele lyžovat," řekl ředitel skiareálu TMR Ještěd Jakub Hanuš.

Na jizerskohorské magistrále je aktuálně upravených 220 kilometrů běžeckých tratí, po nich se v sobotu pohybovalo kolem 3 500 lidí. Připadlo dalších 10 centimetrů sněhu, na hřebenech hor dokonce čtvrt metru.

"Návštěvnost je obrovská, zaskočilo nás to," přiznal Martin Kunc, ředitel Jizerské o.p.s., která magistrálu provozuje.

"První víkend, který stojí opravdu za to. Vidíte to sami. V křižovatce se nám tady otáčí auta, do toho jezdí městská hromadná doprava," uvedl šéf dobrovolných hasičů z Janova nad Nisou Radek Nagy.

Související obsah

Policie posílila počty hlídek o třetinu a žádné větší karamboly řešit nemusela. "Řídíme provoz tak, aby nedocházelo k zacpání Bedřichova," sdělil inspektor turnovské dopravní policie Jiří Košek.

Stovky lidí byly v sobotu i na sjezdovce u Jihlavy. Rovněž hlavní parkoviště u lyžařského střediska v Lipně nad Vltavou bylo plné. Ve 12 hodin bylo v areálu přes tisíc lyžařů. Na sjezdovkách tam leží přes 70 centimetrů sněhu. Technického i přírodního.

"Podmínky jsou skvělé, lyžujeme na téměř osmi kilometrech sjezdových tratí a každý den přidáváme nové a nové," řekla Olga Kneiflová, mluvčí skiareálu Lipno.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz