Zahraničí

Češi už se covidu nebojí. First minute zájezdy jdou na dračku. Expert řekl, které nejvíc

Leden je měsícem first minute zájezdů. Češi je oproti minulým rokům kupují opět více. Svou roli v tom hraje to, že covid-19 v létě oslabuje a zároveň se Češi tolik nebojí, že by je omezily restrikce, když jsou očkovaní.

O nákupu prvních zájezdů na letní dovolenou v pořadu Experti na cestách promluvil ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas. "V tuto chvíli vrcholí first minute zájezdy. Z pohledu klienta jsou výhodné, protože zajišťují nejširší výběr. Pokud klienti ví, kdy budou cestovat, je ideální nakoupit zájezd nyní a neodkládat to," myslí si.

Další výhodou podle něj je garance ceny. "Ale kvůli změnám spojeným s covidem-19 může dojít k tomu, že některé pandemické restrikce omezí vstup do destinací. V takovém případě je potřeba původní zájezd nahradit, ale cestovní kanceláře jsou na to připravené," popisuje Rušikvas.

Související obsah

​Podle Rušikvase je ideální čas na nákup letní dovolené v lednu. "V minulém roce zájem o zájezdy kopíroval proočkovanost lidí, protože si mnohdy nebyli jistí, jestli se do doby dovolené stihnou naočkovat. Letos je doba jiná, většina lidí je očkována a lidé si zvykli žít s covidem," říká.

Letos tak podle něj lidé neodkládají nákup dovolené a rezervují ji už nyní. "K nejoblíbenějším destinacím first minute zájezdů patří řecké ostrovy, například Rhodos. V rámci Kréty se pak lze věnovat různým aktivitám, nočnímu životu nebo klidné dovolené," doporučuje Rušikvas. Stálicí je podle něj i Egypt, protože je celosezonní. Velmi zajímavou destinací je pak Turecko.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz