Zahraničí

Balkán se potýká se sněhovou bouří. V Istanbulu napadlo 80 centimetrů

Ve Středomoří od neděle vydatně sněží. Sněžná bouře Elpis pokryla Athény, Istanbul a ostrovy v Egejském moři silnou vrstvou sněhu, která naposledy jižní Balkán zasáhla před deseti lety. Řecké ministerstvo školství kvůli sněhu zavřelo školy.

Řecko a Turecko jsou země, které máme často spojené s teplem, sluncem a letní pohodou. To se ale v neděli 23. ledna změnilo příchodem silné bouře Elpis, která zasněžila nížiny, pláže a ostrovy. O bouři informoval portál Greekreporter.

Mrazivá bouře zasněžila řecké a turecké metropole Athény a Istanbul. Nápor sněhu také na dálnicích znepříjemnil život stovkám řidičů, kteří uvízli ve sněhu. Na pomoc jim přispěchala armáda, která šoférům rozdávala deky a jídlo.

Související obsah

​Řecká vláda vyhlásila v pondělí a úterý veřejné volno. Zavřené zůstaly například školy, státní služby nebo banky. Turecko zase omezilo meziměstskou hromadnou dopravu z evropské části země. Podle portálu ABC News v některých částech Istanbulu nasněžilo až 85 centimetrů sněhu.

Istanbulský starosta Ekrem Imamoglu veřejnost ujistil, že stát má vše pod kontrolou. "Se sněhem bojujeme v každém koutě Istanbulu. Naše týmy pracují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu," uvedl Imamoglu na svém twitteru.

Bouře Elpis zasáhla také Albánii, která kvůli drsnému počasí na tři dny uzavřela školy. Současně vláda vydala varování občanům, aby na sebe při cestování dávali pozor s ohledem na to, že teploty padají až k minus 17 stupňům Celsia.

Na fotografie ze zemí zasažených sněhovou bouří Elpis se podívejte zde:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz