Zajímavosti

Pozor na dvoutisícové bankovky. Můžete je prodat za mnohem víc

Pozor na dvoutisícové bankovky. Můžete je prodat za mnohem víc
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Na internetových aukcích se objevily české dvoutisícovky, které se prodávají za mnohem více, než je jejich nominální hodnota. Podívejte se, jak poznáte, jestli nenosíte v peněžence poklad. Minulý týden se také za rekordního půl milionu prodala desetikoruna z roku 1993.

Za několikanásobek nominální hodnoty se v současnosti prodávají české bankovky s Emou Destinnovou. Co je na nich vzácného, vysvětlil numismatik Jan Jelínek.

"Jedná se o sérii E, údajně je jich jenom něco kolem 12 tisíc kusů," řekl. Bankovky série E pochází z roku 2007.

Jak poznáte vzácnou dvoutisícovku série E:

Jak poznáte vzácnou dvoutisícovku Zdroj: Poskytnuto společností Macho a Chlapovič

​​Ceny dvoutisícovky se v současnosti v aukcích a e-shopech pohybují asi od osmi až téměř do 20 tisíc korun. Záleží ale také na stavu a dalších detailech.

Související obsah

Za mnohem více peněz se ale prodala minulý týden desetikoruna z roku 1993. Na aukci trhla dokonce rekord za tuto minci, prodala se za více než půl milionu korun.

Jak poznáte vzácnou desetikorunu z roku 1993:

Takto poznáte vzácnou desetikorunu Zdroj: Poskytnuto společností Macho a Chlapovič

​Podívejte se na video, podle čeho vzácnou bankovku poznáte:

 

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz