Domácí

Do výběrového řízení na policejního prezidenta se přihlásil jediný uchazeč

Termín pro podání přihlášek do nabídkového řízení skončil o půlnoci a ministerstvo vnitra už v úterý dopoledne potvrdilo, že zájemce je zatím jeden. Do večera by ještě mohla dorazit nějaká přihláška podaná včas na poště, to ale není moc pravděpodobné.

Kandidát je zatím jeden, a to současný první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Hlásit se přitom mohli i ostatní náměstci nebo ředitelé bezpečnostních sborů, kteří spadají do jedenácté platové třídy.

Teď bude záležet na ministrovi vnitra a jeho komisi, která bude posuzovat přihlášeného kandidáta. Pokud by z nějakého důvodu komise Vondráška nedoporučila a ministr ho nejmenoval, bude následovat otevřené výběrové řízení, do kterého se mohou hlásit i krajští ředitelé policie.

Související obsah

​Vondrášek už v pondělí 24. ledna uvedl, že jeho představy o dalším směrování policie jsou jasné, dovnitř bezpečnostního sboru je sděluje a prosazuje dlouhodobě. Veřejně je však chce prezentovat pouze v případě, že bude do funkce vybrán.

Současný policejní prezident Jan Švejdar odchází z funkce na konci března údajně kvůli tomu, že necítí podporu nové vlády.

jal, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz