Zahraničí

Českého miliardáře vyšetřuje německá policie. Jel po dálnici přes 400 km/h

Českého miliardáře vyšetřuje německá policie. Jel po dálnici přes 400 km/h
Zdroj: Profimedia

Český miliardář Radim Passer se dostal do nemilosti německé policie. Na internetu zveřejnil video, jak se prohání po dálnici A2 rychlostí přes 400 kilometrů za hodinu. Protože tam není omezení rychlosti, zpočátku policisté neměli důvod k vyšetřování. Tento týden jej ale zahájili pro podezření z účasti na nelegálních závodech.

Své Bugatti Chiron podnikatel Passer provětral na německé dálnici A2 v červenci loňského roku. Letos v lednu nahrál na YouTube video, v němž se rychlou jízdou pochlubil. Za dva týdny získalo přes 7 milionů zhlédnutí.

Nejen fanoušky rychlých luxusních aut ale jízda zaujala, pozornost Passerově červencové vyjížďce věnují i němečtí policisté. Jak informoval deník Frankfurter Allgemeine Zeitung, v pondělí policie zahájila vyšetřování.

Související obsah

​Původně k němu neměla důvod, protože na dotčeném úseku dálnice A2 obecně není žádné omezení rychlosti, po dalších kontrolách ale změnila názor. Vyšetřování vede pro podezření z účasti na nelegálním závodění aut. Státní zastupitelství se tak nyní bude případu podrobněji věnovat.

Kriticky se k němu staví například i německý ministr dopravy Volker Wissing, podle kterého je potřeba odmítat jakékoliv chování, které ohrožuje účastníky silničního provozu.

Související obsah

​Nebezpečně rychlá jízda je trnem v oku i jiným politikům. Například ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko dokonce Zelení požadují omezení rychlosti na dálnicích. "Německo se kvůli své laxní legislativě stává rájem pro řidiče překračující rychlost. Je to nezodpovědné a velmi nebezpečné," tvrdí předsedkyně Zelených Cornelia Lüddemannová.

Redakce TN.cz požádala o vyjádření Radima Passera, ten to ale komentovat nechce. "Pan Passer se k tomuto tématu nebude dále vyjadřovat. Veškeré informace o jízdě jsou obsaženy u hlavního videa na YouTube," sdělilo marketingové oddělení Passerovy firmy Passerinvest. U tohoto videa, které Passer zveřejnil na YouTube, uvedl, že bezpečnost byla prioritou.

"Po výletu jsme provedli rychlostní zkoušku, tentokrát ale s vozem Bugatti Chiron. Úsek dálnice byl třípruhový, desetikilometrová rovina s lehkým klesáním uprostřed, takže viditelnost byla dobrá v celém úseku. Okolnosti pro jízdu musely být bezpečné," napsal.

"Díkybohu za bezpečnost a dobré podmínky, protože jsme byli schopni dosáhnout rychlosti 414 km/h," dodal. Radim Passer je podnikatel a developer, jehož firma je spojována především s multifunkčním areálem BB Centrum, který stojí v pražské Michli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události