Domácí

Pacienti s astmatem se dočkali. Jihlava otevřela první ambulanci v kraji

Pacienti s astmatem se dočkali. Jihlava otevřela první ambulanci v kraji
Sestřička na nové ambulanci Zdroj: Nemocnice Jihlava

Lidé z Vysočiny, kteří trpí těžkým astmatem, už nemusí jezdit za lékařem do jiných krajů. V jihlavské nemocnici se otevřelo Centrum pro léčbu těžkého astmatu bronchiale.

Pacienti z Vysočiny museli až do teď navštěvovat specializovaná pracoviště pro léčbu astmatu v jiných krajích. Celkově se jich po celém Česku nachází 15. Nově si ale mohou dopřát péči přímo v Nemocnici Jihlava, kde se otevřelo první takové zařízení v kraji.

Zdravotníci se na ambulanci zabývají chronickým onemocněním průdušek. To se nejčastěji projevuje záchvaty kašle, dušností a pískoty ve výdechu. Někteří lidé také trpí nepříjemným tlakem na hrudi. Podle nemocnice narůstá počet lidí, které průduškové astma trápí. 

Související obsah

​"Ambulance pro těžké astma funguje v jihlavské nemocnici pod plicním oddělením pouze pro objednané pacienty s doporučením od specialisty každé páteční odpoledne," uvedla nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz