Zajímavosti

Podvodníci mají další trik, jak z vás přes WhatsApp dostat peníze! Jak nenaletět?

Podvodníci přišli s velmi sofistikovanou metodou, jak vylákat z uživatelů aplikace WhatsApp peníze. Vydávají se za člena rodiny a prosí o finanční pomoc. Přesto způsob, jak podvodníka odhalit a nepřijít tak o peníze, je prostý. Stačí se podezřelého kontaktu zeptat na jednoduchou otázku.

Používání sociálních sítí s sebou bohužel nese i riziko, že se stanete obětí podvodu. Zloději zkoušejí stále nové a nové metody, jak z lidí dostat peníze. Na jejich nový trik v oblíbené aplikaci WhatsApp, upozornil webový portál Mirror.

Uživatel v tomto případě dostane zprávu, že někdo z jeho rodiny ztratil telefon, a teď používá starý s jiným číslem. Komunikace poté probíhá velmi věrohodně, tedy až do doby, kdy se údajná dcera nebo syn zeptají na finanční pomoc.

Související obsah

Ta je většinou formulována tak, že na starém telefonu nefunguje mobilní bankovní aplikace, a údajný člen rodiny potřebuje rychle něco zaplatit. Na fakt, že může jít o něco nekalého, poukazuje požadovaná částka, protože je podezřele vysoká. Údajný člen rodiny pak také nechce, abyste mu zavolali a hledá výmluvy, proč to nejde.

Vyhnout se ztrátě peněz je ale v tomto případě poměrně jednoduché. Než se rozhodnete pomáhat, ověřte si, zda jde opravdu o vašeho blízkého. Stačí se podezřelého kontaktu zeptat na nějakou osobní otázku, kterou může vědět jenom on nebo velmi malý okruh lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz