Zahraničí

Bývalého ředitele slovenské tajné služby našli mrtvého. Tělo viselo v lomu

Smrt vysoce postaveného vojenského hodnostáře vyšetřuje Národní kriminální agentura (NAKA) na Slovensku. Generálmajora Petera Bučku totiž našli mrtvého v lomu poblíž Devína. Bučka v minulosti sloužil jako ředitel Vojenské zpravodajské služby.

Mrtvolu staršího muže objevil v úterý 25. ledna pejskař v kamenolomu poblíž slovenského Devína. Muž měl údajně viset na stromě poblíž jezera. O děsivém nálezu informoval portál noviny.sk.

Policie mrtvého identifikovala jako 68letého generálmajora ve výslužbě Petera Bučku. Zesnulý Bučka sloužil mezi lety 1998 až 99 jako ředitel Vojenské zpravodajské služby. V roce 2000 byl také poradcem ministra obrany.

Související obsah

​Záhadné okolnosti Bučkovy smrti nyní prošetřuje NAKA. Podle informací televize Markíza případ kriminalisté vyšetřují jako úkladnou vraždu. K případu se má ve středu vyjádřit Úřad speciální prokuratury. 

O Petera Bučku se NAKA měla zajímat už v minulosti. Podle informacích získaných TV JOJ od ministerstva obrany měl být Bučka potenciálním svědkem v jedné z mnoha kauz podnikatele Norberta Bödöra. Bödör je na Slovensku vyšetřován kvůli korupční aféře, podezřelý je také ze sledování novinářů v kauze Kuciak. Možnost, že by to mohlo mít souvislost s Bučkovým úmrtím, ale NAKA nekomentovala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz