Krimi

Policisté dopadli lupiče z banky v Mladé Boleslavi, přepadením chtěl vyřešit dluhy

Mladoboleslavská kriminálka dopadla lupiče, který má mít na svědomí loupežné přepadení banky v Mladé Boleslavi. Muž se ke všemu přiznal s tím, že měl dluhy, a nevěděl, jak jinak situaci řešit.

Přepadení banky proběhlo 17. ledna krátce po 17. hodině v Mladé Boleslavi, kdy muž ozbrojený krátkou střelnou zbraní pod pohrůžkou požadoval po pracovnici banky vydání finanční hotovosti. Kriminálka si nakonec pro něj dojela do Liberce, odkud přijel do Mladé Boleslavi loupit.

"V průběhu výslechu se policistům k celému skutku přiznal s tím, že měl dluhy, a nevěděl, jak jinak situaci řešit. Jeho běžný výdělek mu na umoření dluhů nestačil, proto se rozhodl pro toto nelegální řešení," informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Související obsah

​Při domovní prohlídce policisté zajistili hotovost ve výši 100 tisíc korun. Zbylé peníze už muž stačil utratit a, jak sám uvedl, splatil také některé své dluhy. Kriminalisté našli také zbraň, kterou při přepadení použil, a zjistili, že se jednalo o atrapu.

"Velmi pečlivou a důkladnou prací mladoboleslavských kriminalistů se jim podařilo jednotlivé dílky skládačky do sebe poskládat a zjistit tak totožnost podezřelého 34letého muže a ve velmi krátké době ho i zadržet," dodala policejní mluvčí.

V současné chvíli je muž již obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a umístěn v policejní cele v Mladé Boleslavi. Policisté zároveň podali podnět státnímu zástupci na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení hrozí muži až 10 let za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz