Zahraničí

Není to extremista. Bubeníkovi Horkýže Slíže kriminalisté zrušili obvinění

Není to extremista. Bubeníkovi Horkýže Slíže kriminalisté zrušili obvinění
Zdroj: TV Nova

Oddechnout si může bubeník populární slovenské kapely Horkýže Slíže Marek Viršik. Národní kriminální agentura (NAKA) zrušila jeho obvinění. To se týkalo loňské razie související s extremismem, během níž byl Viršik i zatčen.

Bubeníka Marka Viršika zadržela loni v létě NAKA při razii s názvem Šašovia spolu s dalšími osmi lidmi pro podezření z extremismu. Obviněni byli z výroby a distribuce extremistických materiálů, zejména pak hudebního alba.

Pro Viršika však už proces nejspíš skončil. Podle portálu aktuality.sk vyšetřovatelé zrušili jeho obvinění, podle kterého měl extremistické skupině Krátký proces propůjčit nahrávací studio HStudio. Viršik se hájil tím, že není většinovým majitelem studia, a tak nemůže rozhodovat, kdo v něm bude nahrávat.

Související obsah

​Viršikova kapela se vůči obviněním, že by s kauzou měla něco společného, ohradila už v minulosti. "Kapela Horkýže Slíže je na scéně 28 let a výhradně se distancuje od jakéhokoli spojení s extremistickými a radikálními skupinami," uvedla kapela, která podle vlastních slov vystupuje výhradně apoliticky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz