Egypt

Experti překvapili! Pro koho je nejlepší vybírat dovolenou na pobočce?

Technologie jde stále dopředu, a to se promítá nejen na způsobu cestování, ale také na způsobu, jakým si Češi vybírají dovolenou. V pořadu Experti na cestách se dozvíte, jestli je pro vás lepší on-line katalog, nebo kamenná pobočka.

Možná si pamatujete tlusté katalogy zájezdů tištěné na lesklém papíře. "Ty jsou spíše minulostí, protože nová doba přinesla převod katalogů do elektronické podoby. Výhodou ale je, že nabídka je co nejaktuálnější a hlavně s aktuální cenou," popisuje Ondřej Rušikvas, provozní ředitel cestovní kanceláře Blue Style.

On-line prodej se tak stává čím dál více důležitý i pro cestovky. "Mnoho lidí si zvyklo nakupovat různé druhy zboží přes internet. Jsou ale velké rozdíly z hlediska věkových skupin. Prostřednictvím internetu se naučila nakupovat i starší generace. Naopak mladým lidem schází osobní kontakt a přijdou se do poboček poradit o nabídce," doplňuje Rušikvas.

Související obsah

​A tak podle něj kamenné pobočky zatím vymizení nečeká. "Pobočky jsou důležité v tom, že upřesňují a konzultují se zákazníky tu nabídku. Myslím si, že on-line je zhruba srovnatelný z podílu prodeje vůči pobočkám," míní Rušikvas.

Mění se ale to, s jakým předstihem lidé řeší své dovolené. "Před pandemií byli lidé zvyklí nakupovat v průměru zhruba 80 dnů před odjezdem na dovolenou. To se snížilo až na 22 dnů, nyní to opět stoupá a je to zhruba 45 dnů před odletem, kdy si lidé nakupují zájezd," dodává.

Související obsah

​Podle něj je výhodnější pořizovat first minute zájezdy, nejen kvůli garanci ceny, ale hlavně kvůli nejširší možné nabídce. "Na poslední chvíli se zúží nabídka. Takže ten, kdo ví, kdy chce odletět, tak je pro něj lepší koupit zájezd nyní," uzavírá Rušikvas. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz