Zahraničí

Slovenka Roxana zemřela při sáňkování. Nad její smrtí visí mnoho otazníků

Slovenka Roxana zemřela při sáňkování. Nad její smrtí visí mnoho otazníků
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Slovenská policie se zabývá tragickým úmrtím 24leté Roxany, která zemřela o víkendu při sáňkování. Její úmrtí provází nejasné okolnosti. Neví se například, co přesně k události vedlo a zda je tam cizí zavinění.

Nešťastná událost se odehrála v sobotu na východě Slovenska u města Gelnica. Čtyřiadvacetiletá žena utrpěla při sáňkování velmi vážná zranění, kterým druhý den v nemocnici podlehla. Policie ale zatím neví, za jakých okolností se tragická nehoda stala.

Podle informací, které zjistil deník Nový Čas, se vysokoškolačka Roxana vydala ve tmě v osm hodin večer do zasněženého terénu se svou kamarádkou Kristinou. Louka ale podle místních není na sáňkování příliš vhodná. Zranění utrpěly obě ženy, mladší z nich ale byla tento týden z nemocnice propuštěna.

Související obsah

​Těžce zraněná Roxana takové štěstí neměla. "Po příjezdu na místo záchranáři ošetřili ženu v bezvědomí. Vzhledem k jejímu vážnému stavu ji uvedli do umělého spánku a v kritickém stavu ji převezli do nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů Alena Krčová.

Policie okolnosti případu stále vyšetřuje, stejně tak i míru zavinění a možnou účast dalších osob. Nevylučuje ani možnost, že sáňkující dívky mohlo na místě srazit auto. Web TVNoviny.sk uvedl s odkazem na policejní mluvčí Janu Mésarovou, že policie zahájila trestní stíhání kvůli ublížení na zdraví. Odmítla k tomu ale zveřejnit více informací.

Náhlá smrt studentky zasáhla nejen její rodinu, ale i mnoho obyvatel města Gelnica, kteří dívku znali a podle kterých byla spořádaná. Nikdo z nich si nedokáže vysvětlit, co se mohlo v osudný okamžik hluboko v lese několik kilometrů od města stát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz