Zahraničí

Brit jezdil celý život bez řidičáku, poprvé ho policie chytla v 83 letech

Brit jezdil celý život bez řidičáku, poprvé ho policie chytla v 83 letech
Britský řidičský průkaz, ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Takovou akci policisté hned tak nezažijí. Když ve středu večer kontrolovali v anglickém Nottinghamu dědu za volantem malého auta, přiznal se jim, že celý život jezdí bez řidičáku. A doteď ho nikdo nechytil.

Důchodce ve vozidle Mini Cooper, jehož starší verzi proslavil komik Rowan Atkinson jako Mr. Bean, zastavila hlídka poblíž Tesca ve čtvrti Bulwell, uvedla BBC.

Senior narozený roku 1938 neměl řidičský průkaz a nijak se tím netajil. Překvapeným policistům vyprávěl, že auta řídí už od svých dvanácti let a nejenže nikdy neměl řidičák, ale ani povinné ručení. A za 71 let se mu nestalo, že by ho policie kontrolovala.

The City North OP Reacher team are out on pro-active patrols in Sherwood and Carrington this evening, but an early...

Posted by Bulwell, Rise Park and Highbury Vale Police on Wednesday, January 26, 2022

Policisté tomu nemohli uvěřit. "Naštěstí nikdy neměl nehodu, nikomu nezpůsobil zranění ani finanční ztrátu tím, že by ho naboural, když nebyl pojištěn," komentovala policie na sociální síti. Zároveň upozornila řidiče na zvyšující se počet bezpečnostních kamer s automatickým rozpoznáváním registračních značek aut, z nichž některé umí rozeznat i tváře řidičů.

Strážci zákona doporučili řidičům, aby si dali doklady do pořádku, protože by jednou mohli mít potíže. Dříve či, jako v tomto případě, později.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz