Zahraničí

Výtržník se samopalem postřelil při divoké honičce tři texaské policisty

Výtržník se samopalem postřelil při divoké honičce tři texaské policisty
Policisté ohledávají místo přestřelky, která se strhla, když pronásledovaný naboural Zdroj: Profimedia

Drsný půlden mají za sebou policisté z texaského Houstonu. Při divoké honičce tři z nich postřelil podezřelý muž, který se pak na pět hodin zabarikádoval v domě, přičemž pokračoval ve střílení.

Drama se začalo odehrávat ve čtvrtek před třetí odpoledne místního času, když byla hlídka přivolána do domu na severovýchodě města, kde měl podezřelý napadnout přítelkyni u ní doma, informovala agentura AP.

Zevnitř byly údajně slyšet výstřely. Jakmile strážci zákona dorazili, muž sedl do auta a chtěl jim ujet. Po několikakilometrové honičce však naboural. Když policisté vystoupili z vozů, strhla se přestřelka. Pronásledovaný měl s největší pravděpodobností samopal, ve chvilce vypálil na 50 ran a zasáhl tři ze strážníků. Naštěstí jen do rukou a nohou, všichni jsou po převozu do nemocnice mimo ohrožení života.

Související obsah

​Střelec se dal na útěk a se zbraní v ruce přepadl bílý mercedes. V něm ujížděl dalších pár kilometrů ke svému domu, v němž se zabarikádoval. Nepřestal pálit po policistech, kteří dům obklíčili.

Po necelých pěti hodinách to vzdal a vyšel ven s rukama nad hlavou. Záchranáři ho převezli do nemocnice se střelným poraněním krku, pravděpodobně následkem předchozí přestřelky s policisty.

V Houstnu, stejně jako v mnoha dalších amerických městech, roste kriminalita. Zdejší policisté mají za sebou smutný týden. Jeden z nich zahynul poté, co ho srazilo auto ve chvíli, kdy stál u motocyklu a odkláněl dopravu. Druhého někdo zastřelil při dopravní kontrole.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz