Domácí

VIDEO: Z hořícího bytu se ozývalo volání. Našli tam ženu připoutanou k topení

Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly ve čtvrtek na pražském sídlišti Černý Most, kde hořel jeden z bytů. Uvnitř byla k topení připoutaná žena.

Ve čtvrtek ráno vyjeli policisté k zásahu v Bobkově ulici v Praze 9. Měla tam být žena, která byla připoutaná k topení a žádala o pomoc. Když policisté dorazili na místo, zjistili, že z bytu vychází kouř.

"Policisté z pohotovostní motorizované jednotky vzali masky, informovali operační středisko o požáru a běželi paní na pomoc," řekla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Jakmile se policisté dostali do zakouřeného bytu, našli ženu, která byla připoutaná k topení přímo u ohniska požáru. Policisté požár zneškodnili hasícím přístrojem. "Poté hasiči ženě štípacími kleštěmi uštípli pouta a vyvedli ženu ven z bytu. Tam na ženu, která se silně nadýchala kouřem, čekali záchranáři," upřesnila Siřišťová.

Související obsah

"​U případu požáru jsme zkontrolovali celkem šest osob, u všech jsme měřili hladinu CO. Pouze 37letou ženu, která se nadýchala zplodin hoření, jsme následně transportovali do Fakultní nemocnice Bulovka," upřesnila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Podle policistů žena plánovala spáchat sebevraždu. "Již v minulosti několikrát na linku 158 oznámila nepravdivé informace," uvedla mluvčí policie. Ženu navíc měla městská část vystěhovat z bytu, což bylo pravděpodobně příčinou jejího chování.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byla žena po všech ošetřeních v nemocnici převezena do psychiatrické léčebny.

Podívejte se na celé video ze zásahu policistů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz