Krimi

Poláci v Česku pořádali šamanské rituály. Soud je poslal do vězení

Vydávali se za šamany a podávali lektvary z peruánských lián. Teď si za to trojice Poláků odsedí až 8,5 let za mřížemi. Nápoj, který je v jihoamerických džunglích během rituálů podávaný přes pět tisíc let, je v Česku totiž na seznamu drog.

Krajský soud v Ostravě v pátek poslal za mříže polskou trojici, která měla v jihoamerickém Peru nakoupit až 200 litrů nápoje Ayahuasca a posléze ho podávat za úplatu na šamanských rituálech, které pořádala. Během pěti let si měli tito falešní šamani vydělat přes pět milionů korun.

Tyto ceremonie prováděli nejen na mnoha místech po České republice, ale také v Severním Irsku a ve Velké Británii. Zákazníci tak byli z různých koutů Evropy a za tento zážitek měli platit až 8,5 tisíce korun.

Související obsah

​"Je to látka, která vám dost silně mění vědomí. Můžete zvracet, můžou přijít různé fyzické třasy a zvracení," vysvětlil Jiří Hokr, který dělá průvodce v Peru.

Rituál je známý hlavně v Peru a Ekvádoru, z liány mrtvých se vaří tento odvar prý už pět tisíc let a používá se za účelem léčby duševních traumat a bolestí.

Jan Houška, TN.cz, Michal Borovský TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz