Domácí

Filip pomohl promrzlému muži. Ten o pár dní později zemřel. Policie neví, kdo to byl

Filip pomohl promrzlému muži. Ten o pár dní později zemřel. Policie neví, kdo to byl
Zdroj: Poskytnuto Filipem Krátkým

Po pražské Letné se minulý týden v noci toulal muž oblečený pouze do trika a kraťasů, na sobě neměl ani boty. Zželelo se mu ho proto panu Filipovi Krátkému, který šel zrovna kolem, a vzal cizího muže k sobě domů, kde mu dal své oblečení a menší hotovost. O několik dní později přesto muž zemřel. Policie doteď nezná jeho totožnost a prosí tak veřejnost o pomoc s identifikací.

V noci ze čtvrtka na pátek minulý týden se pan Filip Krátký po práci zastavil v baru. Při návratu domů okolo jedné hodiny ráno si na pražské Letné všiml procházejícího muže, který byl na mrazivé lednové počasí oblečený poměrně nezvykle. Venku bylo okolo mínus pěti stupňů Celsia, neznámý muž na sobě měl ale jen triko a kraťasy, na nohách navíc vůbec neměl boty.

"Nejdřív jsem si říkal, že ho jen natočím a pošlu kámošům, ale pak mi došlo, že je zima a je to fakt nebezpečný, tak jsem ho oslovil. Pán sotva artikuloval, ale neřekl bych, že by byl opilý nebo na drogách. Byl ale dezorientovaný a apatický, tak jsem mu nabídl pomoc," popsal událost redakci TN.cz Filip.

Související obsah

​"Vzal jsem ho k sobě domů, ať se trošku zahřeje," dodal s tím, že bylo vidět, že je v zoufalé situaci. "Zažil něco zlého, tak jsem uvážil, že to bude v pohodě. Pořádně jsem si ho okoukl, a kdybych věděl, že bude agresivní, tak si ho domů nevezmu. Bylo ale vidět, že to byl hodnej chlap," vysvětlil své rozhodnutí.

Podle Filipa měl muž ukrajinský nebo ruský přízvuk, ale jinak poměrně dobře komunikoval a reagoval. Z rozhovoru pochopil, že měl problémy s partnerkou. "Asi jako že ho vyhodila," řekl.

Nepůsobil podle něj nemocně, spíš jako by byl před několika dny zmlácený. Ptal se ho, jestli má volat policii, muž ale tvrdil, že bydlí kousek odtamtud. Proto mu Filip dal suché ponožky a jedny ze svých bot, finanční hotovost ve výši 200 korun a věřil, že se muž dostane v pořádku domů.

Související obsah

​O několik dní později muž zemřel

K tomu ale už nedošlo. Druhý den ráno muže našla kolemjdoucí žena v prostoru fontán na Výstavišti, byl ve velmi špatném stavu. "Zhruba 30letý muž byl zmatený, zpočátku nebyla situace moc jasná. Ukázalo se, že má poměrně vážný úraz hlavy, převezli jsme ho na urgentní příjem do Ústřední vojenské nemocnice," upřesnila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

O několik dní později, ve středu 26. ledna, muž v nemocnici zemřel. Policii se doposud nepodařilo zjistit jeho identitu. U sebe totiž neměl žádné doklady ani nic jiného, co by pomohlo s odhalením jeho totožnosti. Jediné, co u něj policisté našli, byl lístek s telefonním číslem.

Související obsah

​Díky tomu se policie spojila právě s Filipem Krátkým, který neznámému muži dal své číslo pro případ, že by potřeboval pomoc. Podle policie se s největší pravděpodobností jedná o cizince ukrajinské národnosti a žádá o pomoc veřejnost. "Pokud muže na fotografii poznáváte, ozvěte se neprodleně, prosím, na linku 158. Celým případem se v současné chvíli zabývají kriminalisté," vyzvala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

"Byl jsem šíleně zaskočený," popsal Filip svou reakci na telefonát od policie, která mu sdělila osud muže, jenž před pár dny seděl u něj doma. "Je mi to líto. Cítím smutek z promarněného života. Bohužel to byla jen krátkodobá pomoc. Když mi volali kriminalisté, bylo mi hned jasné, že se jedná o něj," svěřil se.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz