Krimi

Smrt zpravodajce na Slovensku: Policie ji vyšetřuje jako vraždu

Slovenská národní kriminální agentura (NAKA) řeší smrt bývalého šéfa tamní kontrarozvědky Petra Bučky jako úkladnou vraždu. Oběšeného a se svázanýma rukama ho našel kolemjdoucí na stromě v Bratislavě. Slovenská média spekulují o tom, že policie plánovala generála vyslechnout jako svědka v některých velkých kauzách z minulosti.

Místo, kterému se mezi tamními přezdívá Andělská pláž, je v posledních dnech obehnané policejní páskou. Muž na procházce tam na stromě našel oběšeného 68letého generálmajora Petra Bučku. Do vyšetřování se zapojila NAKA.

Na místo dorazila NAKA a také speciální prokurátor Daniel Lipšič. To naznačovalo, že v tomto případě nemuselo jít o sebevraždu. Bučka měl mít při nalezení svázané ruce. Podle dlouholetého soudního znalce ale můžou být takovéto okolnosti smrti odkazem nebo symbolem.

"Myslím, že je to dost teatrální. Je tam takový náboj toho, že někdo, když ne tedy on, chce lidem něco naznačit. Aby se vědělo, proč se to stalo," vysvětlil klinický psycholog a soudní znalec Dušan Kešický.

Související obsah

​​Jestli šlo o sebevraždu, nebo úkladnou vraždu, by měly prokázat probíhající soudní pitva, výslechy pozůstalých i rekonstrukce posledních dní zemřelého.

"Ďábel se skrývá v detailech. To znamená, že jeden fakt nic neznamená. Kromě soudně lékařských nálezů je třeba brát do úvahy i výpovědi pozůstalých, situaci na místě činu a život oběti," řekl bývalý kriminalista Matej Snopko.

Vzácně se objevují i případy, kdy si člověk před činem sváže ruce sám. Peter Bučka šéfoval vojenské zpravodajské službě koncem devadesátých let. Poté pracoval jako poradce ministra obrany.

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz