Počasí

PŘEDPOVĚĎ: Nový týden bude bohatý na srážky. Opět bude hodně foukat

PŘEDPOVĚĎ: Nový týden bude bohatý na srážky. Opět bude hodně foukat
Zdroj: Getty Images

Dynamický charakter počasí očekáváme i nadále – přes střední Evropu budou i nadále postupovat jednotlivé frontální systémy. Do konce pracovního týdne na horách napadne i přes 30 cm sněhu, v nížinách bude sněžit pouze přechodně, spíše bude padat déšť nebo déšť se sněhem. Odpolední teploty totiž budou stoupat až na 7 °C. Po ránu budou klesat většinou pod nulu a tvořit se bude náledí. První polovina týdne bude větrná – od vyšších poloh se budou tvořit sněhové jazyky, na horách závěje.

Mírný severozápadní vítr bude zesilovat během úterního dne a v úterý a ve středu očekáváme čerstvý až silný západní až severozápadní vítr o rychlosti v nárazech 70 km/h, na horách a na západě území i v nižších polohách až 90 km/h. Bude tak o poznání slabší než nedělní silný vítr. Ale v kombinaci se sněžením se od vyšších poloh budou tvořit sněhové jazyky na horách i závěje.

V pondělí bude zataženo až oblačno, postupně od severozápadu na celém území se sněžením, v nížinách déšť se sněhem. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupají na 1 až 5 °C. V Krušných horách, na Šumavě a v Krkonoších napadne až 15 cm sněhu. V západní polovině území bude od vyšších poloh vítr v nárazech dosahovat rychlosti 55 km/h.

Podívejte se na pondělní předpověď počasí: 

V úterý bude zataženo až oblačno, postupně na většině území se sněžením nebo sněhovými přeháňkami, pod 400 m i srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty budou klesat na 0 až -4 °C. Denní teploty vystoupají na -1 až 3 °C. Během dne bude zesilovat západní vítr na čerstvý s nárazy až kolem 70 km/h, na západě území a na horách kolem 90 km/h.

Ve středu bude oblačno až zataženo, na většině území sněžení, v nižších polohách déšť se sněhem nebo déšť. Ranní teploty budou klesat na 4 až 0 °C. Denní teploty vystoupají na 2 až 6 °C. Čerstvý západní vítr s nárazy až kolem 70 km/h, na horách kolem 90 km/h. Večer bude slábnout.

Související obsah

​​Od čtvrtka se bude hranice sněžení zvyšovat

Po čtvrtečním přechodu teplé fronty se bude hranice sněžení zvyšovat. Nadále bude zůstávat dost oblačnosti a srážek. Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, postupně pod 600 m déšť se sněhem, postupně déšť. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupají na 2 až 6 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h. Pátek bude psát podobný scénář – bude oblačno až zataženo, místy déšť, od cca 700 m sněžení. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupají na 3 až 7 °C. Foukat bude mírný jihozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h, místy s nárazy kolem 50 km/h.

O víkendu budou skvělé podmínky pro lyžování

Také víkend bude převážně ve znamení velké oblačnosti, místy s deštěm nebo přeháňkami, od vyšších poloh se sněžením. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupají na 2 až 7 °C.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz