Domácí

Na Václaváku se sešly tisíce lidí, pozvedly hlas proti pandemickému zákonu

Několik tisíc demonstrantů se sešlo v neděli v Praze, aby protestovaly proti pandemickému zákonu. Po proslovech se demonstranti také vydali na cestu městem k Pražskému hradu.

Za občanská práva a proti pandemickému zákonu. S tím se sešly skupiny demonstrantů s českými vlajkami v neděli ve tři hodiny odpoledne na Václavském náměstí v Praze. Akci pořádá ÚL Svobody.

K lidem promluvilo více než 20 řečníků. Poté se demonstrující vydali na průvod k Pražskému hradu, který začal v 18. hodin.

Související obsah

"Nemohu přihlížet bezpráví, které se v tuto dobu děje. Jako medici jsme pomáhali v první linii v boji proti covidu, kde se mnoho z nás také nakazilo. Za to se nám stát odvděčil tím, že nejen z nás udělal občany druhé kategorie. A to jen proto, že jsme si každý individuálně vyhodnotili, že toto očkování nám nepřináší benefit. Proto jsme ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi v pondělí poslali otevřený dopis za 30 studentů lékařských fakult. Požadujeme v něm zrušení diskriminace občanů na základě svobodného rozhodnutí o podstoupení očkování podmínečně schválenou vakcínou," prohlásil jeden z řečníků, student medicíny Michael Kopecký.

"Zatím nemáme zprávy o žádném narušování pořádku," uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová. Podle portálu deník.cz se na místě kolem 16. hodiny nacházelo asi 3 000 až 4 000 lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz