Domácí

Demonstranti vyhrožovali politikům před Sněmovnou, přinesli i šibenici s oprátkou

Několik stovek lidí demonstrovalo v úterý dopoledne před Poslaneckou sněmovnou kvůli schválení vládní novely pandemického zákona. Demonstranti si s sebou dokonce přinesli i šibenici s oprátkou. Podle policie se žádného protiprávního jednání ale nedopustili.

Zhruba 300 demonstrantů se v úterý dopoledne sešlo před Sněmovnou, aby vyjádřilo svůj nesouhlas s možným schválením novely pandemického zákona. Protestující si dokonce přinesli s sebou i šibenici s oprátkou, která byla navíc doplněna nápisem "všichni vlastizrádci a jejich přisluhovači skončí na šibenici".

"Policisté v současné době na místě monitorují, žádné protiprávní jednání nebylo zjištěno," uvedl mluvčí policie Richard Hrdina.

Demonstraci proti schválení novely pandemického zákona, která má rozšířit oprávnění státu, svolala na Malostranské náměstí iniciativa Chcípl PES. Protestní akce se konala po celou dobu jednání Sněmovny.

Související obsah

​Protestující navíc u hlavního pódia vyvěsili fotografie hlavní hygieničky Pavly Svrčinové nebo šéfa České lékařské komory Milana Kubka, které doplnili o nápisy "zrádce národa". 

Novela pandemického zákona počítá s tím, že opatření by nově kromě ministerstva zdravotnictví, mohlo vydávat také ministerstvo obrany a vnitra. V plánu je také změna výše pokut za nedodržování a časová neomezenost trvání mimořádných nařízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz