Zajímavosti

Nadějná mladá běžkyně Annamária ukončila kariéru. Netrénovala už přes rok

Nadějná mladá běžkyně Annamária ukončila kariéru. Netrénovala už přes rok
Annamária Horváthová | Zdroj: TASR / Profimedia

Sportovkyně ze Slovenska Annamária Horváthová už se nejspíš k běhu nevrátí. Po loňském potratu nezačala znovu trénovat. Podle jejího trenéra už 17letá dívka o sport nemá zájem.

Za trenérem atletiky Norbertem Peczem měl na konci minulého roku přijít otec dívky. Chtěl, aby se Annamária vrátila ke sportu. "Souhlasil jsem s podmínkou, že nejdřív musí projevit opravdový zájem, pak se uvidí," uvedl trenér pro portál pluska.sk.

"Nejdřív musí přinést potvrzení od gynekologa, zubaře a ortopeda, abych věděl, že je v pořádku," požadoval trenér. "Stěžovala si totiž na bolest páteře a zubů," dodal.

Související obsah

Od setkání trenéra s otcem se ale 17letá Annamária z východoslovenského města Moldava nad Bodvou na tréninku neukázala. "Já ji určitě nahánět nebudu. Nemám na to čas. Děvče tím zároveň ukázalo, jak mu na kariéře záleží," prohlásil Pecze. "Skupina běžců, se kterou trénovala, je už jinde. Musel bych ji trénovat individuálně. Nemyslím si, že se vrátí," doplnil.

Annamária už netrénovala skoro rok. Dorostenecká mistryně Slovenska v běhu na 1 500 metrů totiž loni otěhotněla. Následně šla na potrat. Poté už se ke sportu nevrátila. Podle portálu pluska.sk se momentálně více zajímá o bývalého přítele Sebastiana, se kterým otěhotněla.

Annamária Horváthová se proslavila tím, že jako 13letá běžela závod na 750 metrů ve starých balerínkách, rodina totiž na sportovní obuv neměla peníze. Závod vyhrála. Později se stala dokonce dorosteneckou mistryní Slovenska v běhu na 1 500 metrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz