Zahraničí

Smutná zpráva ze Slovenska. Nadějná běžkyně Annamária (16) měla potratit

Smutná zpráva ze Slovenska. Nadějná běžkyně Annamária (16) měla potratit
Zdroj: Facebook/Centrum voľného času CVrČek

Nadějná běžkyně Annamária Horváthová, která otěhotněla v pouhých 16 letech a rozhodla se miminko si nechat, měla potratit. Dívka by stále měla být ještě v nemocnici.

Annamária, která před třemi lety zaujala vítězstvím v závodě uběhnutým v balerínách, ve svých 16 letech otěhotněla. Přestože to vypadalo, že půjde na potrat, aby mohla rozvíjet svou sportovní kariéru, na poslední chvíli si to však rozmyslela.

Nyní ale přišla z osady poblíž města Moldava na východě Slovenska, kde dívka žije v chatrči se šesti sourozenci, smutná zpráva. Annamária měla potratit. Informaci portálu Pluska potvrdila její 38letá matka Izabela. "Ještě je stále v nemocnici. Nevíme, kdy se vrátí domů," řekla se slzami v očích.

Související obsah

Právě Izabela byla jednou z těch, kdo chtěli, aby Annamária šla na potrat. "Velmi jsem si přála, aby šla na zákrok, ale nechtěla o tom ani slyšet," sdělila před nějakou dobou. Nakonec však plánovala, že po narození miminka půjde sama na mateřskou, aby se její dcera mohla věnovat sportu.

Annamária na sebe upozornila, jak bylo zmíněno, už v roce 2018, když vyhrála ve školním závodě v balerínách a bez ponožek. V letošním roce navíc získala titul dorostenecké mistryně Slovenska v běhu na 1500 metrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz