Zahraničí

Smutná zpráva ze Slovenska. Nadějná běžkyně Annamária (16) měla potratit

Smutná zpráva ze Slovenska. Nadějná běžkyně Annamária (16) měla potratit
Zdroj: Facebook/Centrum voľného času CVrČek

Nadějná běžkyně Annamária Horváthová, která otěhotněla v pouhých 16 letech a rozhodla se miminko si nechat, měla potratit. Dívka by stále měla být ještě v nemocnici.

Annamária, která před třemi lety zaujala vítězstvím v závodě uběhnutým v balerínách, ve svých 16 letech otěhotněla. Přestože to vypadalo, že půjde na potrat, aby mohla rozvíjet svou sportovní kariéru, na poslední chvíli si to však rozmyslela.

Nyní ale přišla z osady poblíž města Moldava na východě Slovenska, kde dívka žije v chatrči se šesti sourozenci, smutná zpráva. Annamária měla potratit. Informaci portálu Pluska potvrdila její 38letá matka Izabela. "Ještě je stále v nemocnici. Nevíme, kdy se vrátí domů," řekla se slzami v očích.

Související obsah

Právě Izabela byla jednou z těch, kdo chtěli, aby Annamária šla na potrat. "Velmi jsem si přála, aby šla na zákrok, ale nechtěla o tom ani slyšet," sdělila před nějakou dobou. Nakonec však plánovala, že po narození miminka půjde sama na mateřskou, aby se její dcera mohla věnovat sportu.

Annamária na sebe upozornila, jak bylo zmíněno, už v roce 2018, když vyhrála ve školním závodě v balerínách a bez ponožek. V letošním roce navíc získala titul dorostenecké mistryně Slovenska v běhu na 1500 metrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz