Zajímavosti

Voyo uvádí žhavé novinky! Největší trhák bude o životě Ivety Bartošové

Voyo uvádí žhavé novinky! Největší trhák bude o životě Ivety Bartošové
Minisérie Iveta Zdroj: TV Nova

V první polovině roku uvádí Voyo pět premiérových projektů natočených pod značkou Voyo Originál. K nové sezóně legendární Ordinace v růžové zahradě 2 a třídílné minisérii Guru přibude i komediální seriál Národní házená, rodinné drama Jitřní záře a jeden z nejočekávanějších projektů letošního roku – třídílná minisérie Iveta.

"Společným jmenovatelem všech novinek, které jsou aktuálně pro diváky připraveny, je kvalita, a to jak obsahová, tak kvalita zpracování. Chceme dlouhodobě nabízet prémiový obsah, zaměřený na lokální publikum. Proto zveme ke spolupráci ty nejlepší profesionály tuzemské audiovize, dáváme prostor mladým tvůrčím i hereckým talentům a pouštíme se do odvážných témat," nastínila ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská.

"Začali jsme Případem Roubal, navázali jsme minisérií Guru a určitě budeme chtít pokračovat v projektech vycházejících ze skutečných případů. Velice silně nás zajímají společensky významná témata, kde se stavíme za oběti a snažíme se odvyprávět příběhy těch, kdo se postavili proti přesile a snažili se vyrovnat s bezprávím, případně dokázali dosáhnout spravedlivého trestu pro viníky," dodal ředitel vývoje TV Nova Michal Reitler.

Související obsah

Národní házená

​V únoru se divákům Voyo představí osmidílný seriál Národní házená podle scénáře Michala Suchánka, který se spolu s Vladimírem Skórkou podílel i na režii. Děj se točí kolem skupinky stárnoucích přátel, kteří v 90. letech vyhráli šampionát v národní házené. 

Přijde jim pozvánka na Světový šampionát veteránů, a odkvetlí házenkáři tak musejí začít znovu trénovat. V hlavních rolích se objeví Václav Neužil, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Martin Pechlát, Petr Vršek, Jakub Špalek, Jitka Schneiderová, Veronika Žilková a další. 

Iveta

Iveta Bartošová se v 80. letech stala zjevením na československé hudební scéně. Příběh počátku její kariéry vypráví minisérie Iveta. Děj ji sleduje od dětství, přes úspěchy na hudebních soutěžích, odchod do Prahy a následnou cestu ke slávě, které dosáhla díky spolupráci se zpěvákem Petrem Sepéšim.

Ze dne na den se z obou stávají miláčci národa. Až do chvíle, kdy Petr tragicky zahyne. Ústřední dvojici ztvárnili Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský. "Nejtěžší na zpracování reálných příběhů je, že máte menší svobodu a větší zodpovědnost. Nemáte před sebou bílý papír, ale stovky stran, které popsal sám život," nastínil kreativní producent Matěj Podzimek.

​Jitřní záře

Junkovi žijí alternativním životem na Šumavě. Poté, co svou dceru pojmenují "nepovoleným" jménem Jitřní záře, je jim holčička odebrána sociálkou. Po zásahu ombudsmanky se holčička k rodině vrátila, ale kauza už si žije vlastním životem. Kde jsou hranice mezi normálním a alternativním? Kde začíná a končí svoboda jedince v tom, aby rozhodoval o svém životě? Jak má stát zasahovat do rodičovských práv? 

Tyto a mnoho dalších otázek otevře šestidílná minisérie Jitřní záře. Tu režíroval Dan Wlodarczyk podle scénáře, který napsal se svou manželkou Hanou. V hlavních rolích se diváci mohou těšit na Jana Plouhara, Petru Bučkovou, Veroniku Žilkovou, Pavla Nového, Pavla Zedníčka a další.

"Junkovi se rozhodli, že společnost jako celek je jim ukradená a budou žít jen sami pro sebe. Státní úřady jsou ze své podstaty nastavené na sledování zájmů celku, a tedy na to, že přání Junkových jsou jim ukradená," říká kreativní producentka Lenka Szántó. Příběh podle ní ukazuje, že obě strany mají pravdu a zároveň se obě strany mýlí. "Rovnováhu mohou najít, když pro sebe navzájem najdou pochopení," dodala Szántó.

​Podívejte se na exkluzivní záběry z natáčení minisérie Iveta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz