Zahraničí

Pekarová a Vystrčil v Bruselu. Diskutovali s von der Leyenovou, povečeří s Jourovou

Pekarová a Vystrčil v Bruselu. Diskutovali s von der Leyenovou, povečeří s Jourovou
Ursula von der Leyenová, Markéta Pekarová Adamová a Miloš Vystrčil (zleva) Zdroj: Twitter/Markéta Pekarová Adamová

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se v pondělí společně vydali na pracovní cestu do Bruselu. Prvním bodem z třídenního programu bylo setkání s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. V pondělí je čeká ještě večeře s místopředsedkyní EK Věrou Jourovou (ANO).

Předsedové obou komor Parlamentu za sebou mají první schůzku ze své zahraniční cesty do Bruselu. V pondělí večer se setkali s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. 

"Evropská unie je základem prosperity naší země. Jednotný trh bez bariér a přístup českých firem k více než 513 milionům zákazníků je pro ČR zcela zásadní. Děkujeme paní von der Leyenové za podnětnou diskuzi a slova o jednoznačné podpoře Ukrajiny," uvedla Pekarová Adamová po schůzce na twitteru.

"S předsedkyní Ursulou von der Leyenovou jsme hovořili také o potřebě solidarity. Protože budeme-li se při řešení velkých evropských témat, jako jsou změna klimatu, otázky migrace či bezpečnost, ohlížet pouze na sebe, může se stát, že zůstaneme izolovaní a sami," napsal Vystrčil. 

Související obsah

V pondělí oba předsedy čeká ještě pracovní večeře s místopředsedkyní Evropské komise Věrou Jourovou. V úterý mají na programu další setkání, například s předsedkyní Evropského parlamentu Robertou Metsolaovou nebo s výkonným místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem. Jejich zahraniční cesta končí ve středu schůzkou s místopředsedou Evropské komise Marošem Šefčovičem.

  TN.cz
  Voyo

  Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

  Co byste neměli přehlédnout

  Důležité Události

  Píše se na Deník.cz