Domácí

Agresivní opilec měl napadat cestující. Ve stanici metra zasahovali strážníci

Agresivní opilec se v pražské stanici metra pokoušel podle městské policie skopnout muže z eskalátorů. Následně měl napadat dozorčí stanice i svědky. Poté 58letý muž údajně slovně útočil i na přivolané strážníky.

"Ve stanici metra Veleslavín se agresivní muž pokusil skopnout druhého ze schodů a napadal dozorčí stanice i svědky," uvedla pražská městská policie. Na místo dorazili strážníci i se státní policií.

Zatímco policisté se vydali k napadenému muži, který z útoku vyvázl bez zranění, městští strážníci se vydali za údajným útočníkem. Ten byl ve skupině s člověkem, který incident ohlásil dozorčím stanice. 

"Opilý 58letý muž s hlídkou nespolupracoval, slovně strážníky napadal a neustále šermoval rukama před tělem," sdělili strážníci. "Po zklidnění hmaty a chvaty se sesul na zem, začal předstírat křeče a stěžoval si na bolesti na hrudi. Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,79 promile," dodali.

Související obsah

Na místo tedy museli přijet záchranáři. V tu chvíli měly mužovy zdravotní problémy přestat a urážet začal podle strážníků i zdravotníky.

"Když v sanitním voze poškodil vybavení, přišly znovu na řadu donucovací prostředky včetně přiložení pout," napsala městská policie. Muže převezli záchranáři za asistence strážníků na vyšetření do nemocnice. "Přestupkové chování útočníka bude šetřit správní orgán," doplnili strážníci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz