Krimi

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům 25 kilometrů, honičku ukončil až čelní náraz

Zdrogovaný řidič, který na začátku ledna na Vysočině ujížděl policistům, a nakonec se srazil se služebním vozem, je obviněný hned z několika přestupků. Hrozí mu vysoká pokuta a také odebrání řidičského průkazu na několik let.

Policejní honičku ukončil až pohotový manévr jednoho ze zasahujících vozidel. Řidič tmavého osobního auta se před policisty zablokovaným kruhovým objezdem otočil a zkoušel ujet. Následně ale přišel čelní náraz do dalšího z policejních vozů.

Řidič ujížděl policistům skoro 25 kilometrů a během své zběsilé jízdy ohrozil desítky řidičů. 

Policisté už ukončili vyšetřování. Řidiči hrozí vysoká pokuta a za volant se nemusí podívat i několik let. Rozhodovat o tom budou správní úřady. "Řídil vozidlo pod vlivem drog," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

​Podobných hazardérů přibývá. Většinou bývají pod vlivem alkoholu, drog nebo mají zákaz řízení. V roce 2015 bylo takových případů kolem 15 tisíc, loni skoro 20 tisíc.

"Mají pocit takového vítězství nad policií, že se pochlubí kamarádům: ‘hele, mně se to povedlo,‘ " vysvětlila policejní psycholožka Jana Bártová.

Ministerstvo dopravy kvůli zvyšujícím se počtům ujíždějících řidičů slibovalo zpřísnění trestů. Zatím se tak ale nestalo. Za obecné ohrožení jim může hrozit až osm let vězení. Většinou ale takové případy končí jen jako přestupek.

Jan Houška TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz