Domácí

Demonstranti před Sněmovnou zaútočili na policisty, jeden skončil v nemocnici

Poslanci v úterý projednávají novelu pandemického zákona. Před Sněmovnou proti tomuto návrhu od rána protestují stovky odpůrců, někteří z nich opět přinesli šibenice. Část demonstrantů zaútočila odpoledne na policisty, přičemž jeden z nich byl zraněný.

V současné době demonstruje před Sněmovnou zhruba 1 500 lidí. Vyjadřují tím odpor k novele pandemického zákona. Ten má umožnit vládě lépe vyhlašovat protiepidemická opatření. Někteří z odpůrců si opět přinesli šibenice.

Část demonstrantů krátce před 14. hodinou zaútočila na policisty, kteří tam dohlížejí na pořádek. "Ve Sněmovní ulici několik účastníků shromáždění atakovalo policisty. Čtyři z těchto osob policisté zajistili. Jeden policista je zraněný," informoval mluvčí policie Jan Daněk.

Související obsah

Co incidentu předcházelo, není úplně jasné. Podle Daňka ale protestující fyzicky napadli strážce zákona. Navíc ignorovali policejní výzvy. Zraněný policista skončil v nemocnici. "V souvislosti s tímto incidentem policisté zajistili celkem šest osob. Později jsme zajistili ještě jednoho muže, který použil pyrotechniku," dodal mluvčí.

Několik stovek demonstrantů protestovalo před Sněmovnou už na konci ledna. I tenkrát si protestující přinesli šibenici s oprátkou, která byla navíc doplněna nápisem "všichni vlastizrádci a jejich přisluhovači skončí na šibenici". Protestující navíc u hlavního pódia vyvěsili fotografie hlavní hygieničky Pavly Svrčinové nebo šéfa České lékařské komory Milana Kubka, které doplnili o nápisy "zrádce národa". 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz