Zahraničí

S rodinou bydlí na ubytovně, roky si marně hledá práci. Problém je ve vzhledu

Přes předsudky a svůj handicap Lukáš Tancoš stále věří, že bude jednou pracovat. Jeho motivací je zabezpečit rodinu a pro své děti něco vybudovat.

S manželkou a se svými dvěma dětmi musí Lukáš Tancoš žít na ubytovně. Sám Lukáš by byl rád, kdyby se s celou svou rodinou mohl přestěhovat do vlastního bydlení.

Bohužel se mu to nedaří kvůli předsudkům ohledně vzhledu i handicapu. "Ptám se sám sebe, co dělám tak špatně, že nemůžu dát svým dětem život, jaký by si zasloužily," řekl Lukáš pro TNnoviny.sk.

Podle něj je na vině jeho vzhled a chybějící prsty na pravé ruce. "Zaměstnavatelé většinou uvidí, že nemám prsty, a vymluví se na to. Na úřadu práce mi řeknou: 'Ne, máte invalidní důchod,' " vysvětlil. A dodal, že by velmi rád dostal šanci pracovat, a mohl tak zabezpečit svou rodinu.

Související obsah

​Lukáš jako malý jen o vlásek unikl smrti, když se svými dvěma mladšími sourozenci byli zamčeni v hořící chatrči. Jeho sourozenci na následky popálenin zemřeli, on přežil, ale přišel o čtyři prsty. Stopy po popáleninách má na obličeji dodnes, což je také zdrojem předsudků. 

luk, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz