Zajímavosti

Velká změna v aplikaci WhatsApp. Uživatelé mohou přijít o důležitou funkci

Lidi, kteří používají aplikaci WhatsApp na telefonech s operačním systémem Android, může v blízké době čekat nepříjemné překvapení. Vývojáři v aplikaci totiž možná omezí zálohování na Disku Google.

V současné době mohou uživatelé své konverzace a další soubory zálohovat jak na zařízeních s operačním systémem Android, tak těch s operačním systémem iOS. Zatímco iCloud od Applu má pro zálohování omezený prostor, lidé s Androidem mohou na Disku Google zálohovat neomezeně. To se ale podle portálu WABetaInfo může změnit.

V nevydané verzi aplikace se podle portálu objevila část kódu, která by měla značit, že se chystají tuto funkci změnit. V budoucnu by tak mohla aplikace pro zálohování stanovit limit. 

Související obsah

Tomu, že změna přijde, nasvědčuje i jiné objevení webu WABetaInfo. Na zařízeních se systémem Android totiž v blízké době má být možné určit, co chcete zálohovat. Ze zálohování byste tedy mohli vyloučit určité typy souborů. Nezálohovali byste tedy například fotky, videa či dokumenty. 

Omezení zálohování v systému Android by podle WABetaInfo nebylo překvapením. Už dříve totiž aplikace opustila neomezené zálohování v Google Photos. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz