Domácí

Řidič policistům ujížděl rychlostí 30 km/h. Po zastavení přiznal, že je opilý

Policisté z Trutnova mají za sebou nevšední zážitek. Řidič, kterého chtěli zastavit, jim začal ujíždět, ale pouze 30kilometrovou rychlostí. Nakonec sám zastavil a přiznal se, že je opilý.

Na dlouhou cestu z Anglie až do krkonošských Janských Lázní se vydal 38letý muž. Cesta proběhla bez problémů, ovšem v Trutnově se ho pokusila zastavit policejní hlídka. 

V ten okamžik mu do cíle cesty zbývalo jen několik kilometrů. Nejdříve to vypadalo, že řidič policisty poslechne a zastaví. "Dal pravý blinkr, jako že zastavuje," popsala policejní mluvčí Iva Kormošová. Pak se znovu rozjel, ale rozhodně to nebyl zběsilý úprk. "Ujížděl rychlostí od 15 do 30 kilometrů v hodině," uvedla mluvčí.

Související obsah

Jenže vjel na kruhový objezd, který několikrát obkroužil, policisté tedy neměli prostor se před auto dostat a zablokovat ho. Až když kruhový objezd opustil a policisté se chystali auto předjet, muž sám zastavil.

"Nadýchal 1,80 promile a přiznal se, že cestou vypil pět 12stupňových piv," řekla mluvčí Kormošová. Teď mu hrozí až roční vězení, zákaz řízení a také tučná pokuta.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz