Zahraničí

Pančovaný kokain zabil v Buenos Aires už 16 lidí

Pančovaný kokain zabil v Buenos Aires už 16 lidí
Zdroj: profimedia.cz

V oblasti Buenos Aires se podle tamních úřadů objevil pančovaný kokain, který už zabil nejméně 16 lidí a dalších 50 uživatelů skončilo po jeho aplikaci v nemocnicích. Vyšetřovatelé se domnívají, že do drogy byl pravděpodobně záměrně přimíchán buď nějaký druh jedu, nebo jiná nebezpečná látka. Informace přinesla BBC.

Ministr regionální bezpečnosti vyzval všechny uživatele, kteří si koupili kokain v posledních 24 hodinách, aby ho vyhodili. Zprávy naznačují, že drogy byly zakoupeny ve stejné chudinské čtvrti. Policie už zatkla devět lidí. Vyšetřovatelé čekají na výsledky znaleckých expertíz, aby mohli porovnat drogy zabavené při raziích s těmi, které konzumovaly oběti.

Podle BBC pocházejí postižení z okresů Hurlingham, Tres de Febrero a San Martín v regionu hlavního města a byli převezeni do místních nemocnic. Kokain (hydrochlorid) je vysoce návykový stimulant extrahovaný z listů rostlin koky a obecně se šňupe. Zpráva o spotřebě drog v Americe z roku 2019 uvádí Argentinu jako zemi s třetí nejvyšší mírou spotřeby kokainu na osobu po USA a Uruguayi.

Související obsah

​Jeden z konzumentů údajně řekl policii, že kokain zakoupil v chudinské čtvrti Puerta 8 v Tres de Febrero. Policie následně v této oblasti provedla několik razií. Kokain byl následně nalezen v podobných baleních, jaká poskytl příbuzný jedné z obětí.

 

Sergio Berni, ministr bezpečnosti provincie Buenos Aires, řekl: "Každý dealer, který kupuje kokain, ho ředí. Někteří to dělají s netoxickými látkami, jako je škrob. Jiní přidávají halucinogeny, a pokud neexistuje žádná forma kontroly, tyto věci projdou."

V tomto případě však byla droga naředěna škodlivou látkou jako součást "války mezi obchodníky s drogami", citovala ho agentura AFP.

Úřady mají podezření, že látka použitá k pančování kokainu obsahovala silné sedativum, dodává agentura. Předpokládá se, že oběti utrpěly křeče a náhlé srdeční záchvaty.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz