TV Nova

TV Nova bude mít vlastní zpravodajku v Bruselu, stane se jí Háta Sassmannová

TV Nova i nadále posiluje svoji pozici na poli nezávislého a relevantního zpravodajství. Po loňském spuštění TN LIVE, dokončení nového zpravodajského studia a úspěšném předvolebním vysílání představuje letošní první novinku: od 1. března bude mít jako první česká komerční televize svého stálého zpravodaje v Bruselu. Tím se stane Háta Sassmannová, která se nyní věnuje tématům z domácí politiky, ale má zkušenosti i ze zahraniční redakce.

Je to také vůbec poprvé, s výjimkou Slovenska v minulosti, kdy TV Nova vysílá do zahraničí vlastního stálého zpravodaje. 

"V druhé polovině letošního roku nás čeká české předsednictví v Radě Evropské unie a naše zpravodajství, které je nejsledovanější v zemi, chce být samozřejmě velmi intenzivně u toho. Tento post je pro nás dlouho plánovaným klíčovým krokem, kterým znovu upevníme svoji pozici," vysvětluje Kamil Houska, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova.

Háta Sassmannová nebude připravovat reportáže a dělat rozhovory pouze přímo z Bruselu, ale bude se vydávat na všechny důležité události v okolních zemích, a to včetně Velké Británie a Francie. A v případě potřeby bude k dispozici i kolegům z dalších zemí v rámci CME.

Související obsah

​Sassmannová vystudovala mediální komunikaci na Metropolitní univerzitě v Praze a před nástupem na Novu pracovala na nejrůznějších pozicích v TV Seznam a Seznam Zprávách. Na Nově je od roku 2018, začínala v zahraniční redakci, nyní je členkou domácí redakce a zaměřuje se na domácí politiku. Diváci si ji také pamatují jako jednu z tváří loňského předvolebního vysílání.

"Je to obrovská výzva, ke které mám veliký respekt. Vzhledem k tomu, že v Bruselu doposud redakce nebyla, bude to nový začátek se vším všudy. Nova ale dělá všechno proto, abychom to zvládli," dodává Háta Sassmannová, která před odjezdem prochází řadou kurzů a školení.

Podívejte se na rozhovor s Hátou Sassmannovou ze Snídaně s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz