Koronavirus

Blíží se konec covid pasů i testování, měly by zmizet i roušky? ANKETA

Blíží se konec covid pasů i testování, měly by zmizet i roušky? ANKETA
Ilustrační snímek | Zdroj: Getty Images

Vláda k 9. únoru zruší povinnost prokazovat se covidovým certifikátem při vstupu na kulturní a další akce a do provozoven služeb. Roušky, respirátory a karantény však zatím zůstávají. Hlasujte v anketě TN.cz, co by mělo přijít jako další rozvolnění.

Kabinet Petra Fialy (ODS) k rozhodnutí přistoupil na základě rozsudku Nejvyššího správního soudu. Ten ve středu zrušil povinnost prokazovat se očkováním nebo proděláním nemoci při vstupu do restaurací. Opatření, které neočkovaným zakazuje vstup do restaurací nebo možnost se ubytovat v hotelu, platí v Česku od 22. listopadu.

Vláda rozhodla, že 18. února skončí plošné testování ve školách a ve firmách, které probíhá od ledna. "Vláda s přihlédnutím k aktuálnímu vývoji zruší k 9. únoru povinnost prokázat se certifikátem o očkování nebo prodělání nemoci při vstupu do restaurací, provozoven služeb, na kulturní, sportovní a další akce," uvedl premiér Petr Fiala.

Související obsah

​Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) by mohl do 15. února skončit také pandemický stav, vše ale záleží na vývoji pandemie. Stále však platí povinnost nosit ve vnitřních prostorách a prostředcích hromadné dopravy respirátory a také omezení počtu účastníků na hromadných akcích.

Venku je nutné nosit ochranu dýchacích cest, pokud je v místě více než 30 osob a nelze od nich udržet vzdálenost 1,5 metru, uvnitř tato povinnost platí vždy, když není možné udržet vzdálenost 1,5 metru od ostatních. V práci není nutné nosit respirátor jen v případě, že je člověk v místnosti sám.

​K tématu se vyjádřil v Televizních Novinách náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic:

TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz