Domácí

Bohemia Energy jim dluží 80 tisíc. Na konečné vyúčtování čekají přes tři měsíce

Bohemia Energy jim dluží 80 tisíc. Na konečné vyúčtování čekají přes tři měsíce
Ilustrační snímek Zdroj: Getty Images, TN.cz

Necelý čtvrtmilion klientů Bohemia Energy stále čeká na konečné vyúčtování energií. Mezi tyto klienty patří i Karel Kalásek se svou dcerou. Společnost, která v říjnu ohlásila svůj pád a snížila počet zaměstnanců na pětinu, jim dluží 80 tisíc korun.

Z celkového počtu 1 200 000 klientů skupiny Bohemia Energy zbývá vyúčtovat zhruba 20 procent klientů. Mezi těmito klienty je i Karel Kalásek s dcerou z Prahy, kteří se obrátili na redakci TN.cz. Oba zatím čekají na vrácení přeplatků.

"Krátce předtím, než společnost oznámila svůj konec na trhu, jsem poslal zálohu za plyn a elektřinu ve výši 10 tisíc korun. Dcera zaplatila zálohu za elektřinu ve výši 70 tisíc. Nikdo se nám zatím s konečným vyúčtováním neozval," popsal pan Kalásek.

Související obsah

Bývalý dodavatel tvrdí, že se snaží nepříznivou situaci co nejrychleji vyřešit. "Ve skupině nyní pracuje už jen pětina z původního téměř tisíce zaměstnanců, kteří pro urychlení zpracovávají vyúčtování také o víkendech. Naštěstí aktuálně řešíme naprosté minimum stížností, přesto naše bývalé zákazníky ujišťujeme, že děláme maximum pro to, aby obdrželi konečné vyúčtování a své přeplatky co nejdříve," řekl TN.cz Mirek Deneš, mediální zástupce skupiny Bohemia Energy. Situaci prý komplikuje i počet nepřesných odhadů spotřeb, které zaslali provozovatelé distribučních soustav.

"Naše bývalé zákazníky ujišťujeme, že děláme maximum pro to, aby obdrželi konečné vyúčtování a své přeplatky co nejdříve. S každým také řešíme případnou reklamaci. Děkujeme proto za trpělivost," uzavřel Deneš.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz