Domácí

Policie našla 70 zubožených psů. Muže a ženu obvinila z týrání zvířat

Po více než ročním vyšetřování, které komplikoval covid, obvinili kriminalisté muže a ženu z Královéhradecka z týrání zvířat. Při domovní prohlídce u nich našli 70 zubožených psů. Usedlost fungovala nejspíš jako množírna.

Kriminalisté obvinili z týrání zvířat a ze zanedbání jejich péče 63letého muže a jeho 51letou přítelkyni z obce na Královéhradecku. Oběma teď hrozí až šestileté tresty.

V množírně totiž živořilo 70 psů různých ras. Psi žili v naprosto nevyhovujících podmínkách, kdy neměli dostatek potravy ani vody a neměli téměř žádnou možnost pohybu. "Byli zanedbaní, neměli žádnou péči, měli záněty, zlomeniny, zarostlé drápy, byli bez zubů," popsala stav zvířat policejní mluvčí Iva Kormošová. 

Související obsah

Jakmile veterináři kontrolu ukončili, okamžitě nařídili psy odebrat. Ti byli na zotavení převezeni do královéhradeckého útulku a jakmile byla kauza v médiích zveřejněna, zájem o psy ze strany veřejnosti byl vyšší než počet odebraných zvířat.

Na výsledky znaleckých posudků kriminalisté čekali několik měsíců a jejich závěry nakonec zněly jasně. Psi byli vystavovaní několikaměsíčnímu soustavnému týrání. Byli vystresovaní, psychicky i fyzicky týraní. Podle kriminalistů to byla množírna psů a majitelé štěňata s genetickými vadami prodávali přes internet.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz