Zahraničí

Další problémy pro majitele Facebooku. Kvůli GIFům musí zaplatit 43 milionů

Další problémy pro majitele Facebooku. Kvůli GIFům musí zaplatit 43 milionů
Mark Zuckerberg Zdroj: Profimedia

Potíže provozovatele sociální sítě Facebook nejsou ani zdaleka u konce. Po výrazném propadu na burze i počtu aktivních uživatelů se na společnost Meta zaměřil antimonopolní úřad. Ten uložil firmě pokutu více než 43 milionů korun kvůli pohyblivým obrázkům.

Britský antimonopolní úřad (CMA) udělil společnosti Meta pokutu, která v přepočtu činí 43,2 milionu korun. Pro Metu, která se v současnosti potýká s poklesem aktivity uživatelů platformy Facebook, tak jde o další tvrdou ránu.

Důvodem k udělení pokuty internetovému obrovi bylo především odkoupení společnosti Giphy v červnu 2020. Po něm totiž Meta učinila výrazné proměny v personálu Giphy, aniž by o tom informovala CMA. To však ze zákona musí udělat. Podle zprávy CMA to nebylo poprvé, kdy Meta zamlčela změnu personálu ve vrcholových pozicích nově zakoupené firmy.

Související obsah

​​Společnost Giphy, kterou Meta zakoupila, poskytuje svým uživatelům prostor na tvorbu a sdílení GIFů, tedy donekonečna se pohybujících obrázků. Detaily odkoupení nejsou veřejné, podle portálu Axios však Meta za Giphy zaplatila téměř 8,5 miliardy korun. Teď však Meta musí podle rozhodnutí CMA společnost Giphy prodat.

Pro Metu přitom nejde o první pokutu. CMA společnost pokutovala už v minulosti za podobný přečin. "Hodláme pokutu zaplatit, ale je problematické, že CMA může přijmout rozhodnutí, která přímo dopadnou na práva našich amerických zaměstnanců chráněných americkým zákonem," sdělil podle portálu CNBC mluvčí společnosti Meta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz