Krimi

VIDEO: Střelba a speciální manévr. Policisté pronásledovali zběsilého řidiče

Pražští policisté v pátek zastavili za pomoci speciálního manévru a střelby vůz, jehož řidič neuposlechl výzev k zastavení a snažil se ujet. Muž se při výslechu přiznal, že auto ukradl v autobazaru, kam se vloupal. Hrozí mu až osm let za mřížemi.

V pátek krátce před polednem chtěli policisté v ulici Milady Horákové v Praze zastavit auto, jehož poznávací značky procházely evidencí jako odcizené, a navíc k autu ani nepatřily. Řidič se však rozhodl nezastavit a začal ujíždět.

"V průběhu pronásledování po ulici Evropská se k hlídce přidaly další služební vozy. Ty společně s hlídkou pak pokračovaly směrem k letišti. Pronásledovaný při jízdě metropolí ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a porušoval dopravní předpisy s cílem policistům ujet," řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

To se mu však nedařilo, a po dlouhých minutách neúspěchu to tedy chtěl zkusit jinak. V ulici Do Horoměřic odbočil na polní cestu a vjel na pole. Myslel si údajně, že v měkkém terénu policisté zapadnou a on ujede. To se ale nestalo, řidič se tak vrátil zpět na silnici. A vypadalo to, že bude pokračovat v další jízdě.

Související obsah

"Tomu chtěli policisté zabránit a za použití PIT manévru několikrát pronásledované vozidlo na poli otočili, to nicméně stále pokračovalo v jízdě. Byli tak nuceni po několika varovných výstřelech, kdy řidič neuposlechl a nezastavil, otočit zbraň proti vozidlu a několikrát ho zasáhnout do oblasti pneumatik," popsal situaci policejní mluvčí. PIT manévr znamená, že do ujíždějícího auta najedou policisté svým vozem, a donutí tak podezřelého zastavit.

Řidič skončil v poutech a byl předveden na policejní služebnu k dalším úkonům. Vysvětlení musela podat i jeho spolujezdkyně.

Ukázalo se, že 43letý muž byl už dříve odsouzen k pěti nepodmíněným trestům odnětí svobody, kdy z posledního byl propuštěn na jaře minulého roku. Zároveň měl až do roku 2025 zákaz řízení. Auto, ve kterém ujížděl, ukradl podle vlastních slov v autobazaru na Praze 4. Tam se vloupal do kanceláře a vzal klíčky od vozidla. Nyní mu hrozí až osm let za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz