Zahraničí

Chlapec uvězněný ve studni v Maroku nepřežil. Vytáhli ho po čtyřech dnech

Chlapec uvězněný ve studni v Maroku nepřežil. Vytáhli ho po čtyřech dnech
Záchranná akce v Maroku Zdroj: Profimedia

Záchranáři v Maroku se po čtyřech dnech dostali k chlapci, který byl uvězněný na dně hluboké studny. Pětiletý Raján ale navzdory snaze záchranářů nepřežil. Informoval o tom v sobotu večer zpravodajský web BBC.

Dlouhá záchranná akce má smutný konec. Záchranářům se sice v sobotu povedlo pětiletého Rajána vytáhnout ze 32 metrů hluboké studny, do které spadl v úterý večer, chlapec ale nepřežil. Marocký královský palác vydal oficiální prohlášení o jeho smrti krátce poté, co chlapce ze studny vytáhli. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

Pětiletý Raján spadl do studny ve vesnici Ighrán v severní provincii Chefchaouen v Maroku. Chlapec si poblíž studny hrál, když ji jeho otec opravoval. Záchranářům se celé dny nedařilo se k němu dostat. Museli začít kopat boční štolu, aby jej dokázali vytáhnout. Na místě pomáhali i policisté a dobrovolníci.

Související obsah

Záchranáři malému chlapci poslali dolů kyslík a jídlo, nebyli si ale jistí, jestli je vůbec dítě využilo. Podle čtvrtečních záběrů z kamery byl Raján zraněný, ale při vědomí. V posledních hodinách už si úřady nebyly jisté, jestli žije. Kamera jej snímala, jak leží na boku.

Náročnou akci sledovala celá země. Obyvatelé Maroka sdíleli na sociálních sítích příspěvky a doufali, že se Rajána podaří zachránit. Pětiletý chlapec ale nakonec navzdory snaze záchranářů nepřežil.

Podívejte se na reportáž o záchranné akci z pátku 4. února:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz