Zahraničí

Obří záchranná akce v Maroku: Chlapec (5) spadl do studny, je tam třetí den

Pětiletý chlapec spadl v úterý večer do 32 metrů hluboké studny ve své rodné vesnici poblíž Bab Berred v severní provincii Chefchaouen v Maroku. Šachta však byla příliš úzká na to, aby za ním mohli záchranáři slanit, proto k jeho vysvobození museli začít kopat boční štolu. Chlapec do studny spadl, když ji jeho otec opravoval. Uvnitř už strávil více než tři dny, záchranáři mu během operace dodávají kyslík a jídlo.

Na severu Maroka pokračuje už třetí den operace, při které se záchranáři snaží z úzké studny dostat ven 5letého chlapce. Ten tam nešťastně spadl v úterý 1. února, informuje BBC.

Dítě je zraněné, ale při vědomí. Záchranáři mu posílají do úzkého prostoru vodu, jídlo i kyslík. Studna je údajně hluboká až 32 metrů a je náročné se k chlapci bezpečně dostat. 

Související obsah

​Studna je údajně hluboká až 32 metrů, a je tak náročné se k chlapci bezpečně dostat. Na místě je těžká technika, desítky záchranářů, policistů a dobrovolníků. Malý Raján spadl do studny ve vesnici Ighrán, když si v její blízkosti hrál.

Na místo dorazili i jeskyňáři. Situaci podle nich komplikuje úzký profil studny. Dolů se spustilo už několik dobrovolníků, ale nikomu se nepodařilo dostat až k dítěti. "Je tam malý průměr, asi 25 centimetrů. A v hloubce 28 metrů se ještě zužuje. Nedokázali jsme se tam dostat," uvedl vedoucí jeskyňářů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz