Zahraničí

Američan zastřelil přítelkyni i muže, který se jí zastal. Potom sebe

Američan zastřelil přítelkyni i muže, který se jí zastal. Potom sebe
Střelec pálil i po policistech, kterých se na místo sjelo velké množství Zdroj: Profimedia

Mladý muž zastřelil v sobotu v americkém Wisconsinu po hádce svou přítelkyni a svědka, který se jí snažil pomoci. Střílel i na policisty, nakonec obrátil zbraň proti sobě.

Tragický incident se odehrál dopoledne místního času ve městě Brown Deer nedaleko Milwaukee, informovala televize CNN a další americká média.

Hádka mezi 26letým mužem a jeho o tři roky mladší přítelkyní začala na parkovišti u činžovního domu. Žena volala o pomoc, což vyslyšel 31letý muž, který spolu s partnerkou právě přijel autem. Jenže to se mu stalo osudným. Rozhádaný mladík ho zastřelil.

Žena, která volala o pomoc, se mezitím dala na útěk a běžela do domu. Přítel ji však dostihl a stiskl spoušť.

Související obsah

​K činžáku se sjelo velké množství policistů i se dvěma obrněnými vozidly. Střelec se objevil na balkóně bytu ve druhém patře a začal znovu pálit. Zasáhl do nohy nájemníka, který se snažil oživit postřeleného muže. Trefil i policejní auto. Pak zašel dovnitř a ozvala se poslední rána. Obrátil totiž zbraň proti sobě.

Když policisté vnikli do bytu, střelec ještě žil. Zemřel po převozu do nemocnice. Uvnitř našli malé dítě, které naštěstí nebylo zraněné. Postarali se o něj příbuzní.

Související obsah

​Nebyl to jediný tragický případ střelby během víkendu. V noci na sobotu zastřelil zatím neznámý pachatel muže v šíša baru poblíž univerzitního kampusu v Blacksburgu ve Virginii. Další čtyři postřelení skončili v nemocnici.

V pátek večer se střílelo i v kostele ve městě Aurora v Coloradu. Na místě zemřela 36letá žena, dva muži skončili v nemocnici. Podle policie nešlo o náhodu, nejméně jednu z obětí střelec znal. Strážci zákona jsou mu na stopě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz