Zahraničí

Muž netušil, že v Las Vegas vyhrál miliony. Museli ho vypátrat

Muž netušil, že v Las Vegas vyhrál miliony. Museli ho vypátrat
Výherní automaty v kasinu v Las Vegas, ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Příjemný šok zažil turista z Arizony, který minulý měsíc hrál v kasinu v Las Vegas automaty. Kvůli technické závadě přístroje neměl tušení, že vyhrál miliony. Úředníci herní komise ho však po týdnech vypátrali a pozvali ho, aby si pro peníze přijel.

Neobvyklý případ, o kterém informovala televize CNN, začal 8. ledna, kdy si Robert Taylor udělal výlet do města hazardu a ve známém hotelu s kasinem Treasure Island pokoušel štěstí na výherních hracích přístrojích.

Zřejmě byl úspěšný a nějakou tu pětku si odnesl. Neměl však tušení, že zároveň trefil jackpot ve výši necelých 230 tisíc dolarů (téměř pět milionů korun). Přístroje v celém kasinu jsou totiž propojené a generují atraktivní celkovou vysokou výhru, která v příznivé konstelaci na jednom z výherních automatů padne.

Kvůli technické závadě však o jackpotu nevěděl kromě výherce ani personál. Taylor se tak vrátil domů, aniž by tušil, že se stal milionářem.

Související obsah

​V kasinu posléze na chybu přišli a čestně vše nahlásili herní komisi, která ve státě Nevada kontroluje a reguluje hazardní průmysl.

O identitě výherce v tu chvíli nebylo mnoho informací, úředníci komise se tak pustili do několikatýdenního mravenčího pátrání. Procházeli kamerové záznamy z několika kasin, vyslýchali svědky, prověřovali nákupy kreditními kartami i taxikáře a další dopravce. A výherce se jim minulý týden podařilo najít.

Nevadská herní a kontrolní komise prohlásila, že se ukázala důvěryhodnost herního průmyslu a že hráči si mohou být jistí, že jim jejich výhry nikdo nezůstane dlužen. S panem Taylorem už jsou domluveni, že se do Las Vegas vrátí, aby si opožděný jackpot vyzvedl osobně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz