Zahraničí

Námořník nepřežil drsný přijímač ke speciálním americkým jednotkám SEAL

Námořník nepřežil drsný přijímač ke speciálním americkým jednotkám SEAL
Výcvik speciálních jednotek SEAL na základně Coronado u San Diega Zdroj: Profimedia

Čtyřiadvacetiletý americký námořník zemřel v pátek v nemocnici u San Diega krátce po skončení drsného přijímacího testu ke speciálním jednotkám SEAL zvaném Pekelný týden. Další z vojáků leží v nemocnici ve stabilizovaném stavu.

Oběma mužům se udělalo zle několik málo hodin poté, co úspěšně absolvovali fyzicky a psychicky náročný několikadenní test. Podle vyjádření námořnictva se jim během zkoušky nestala žádná nehoda. Příčina smrti námořníka identifikovaného jako Kyle Mullen není známá a probíhá vyšetřování, informuje agentura AP a další americká média.

Mullen nastoupil k námořnictvu v březnu loňského roku a k SEALs se přihlásil v létě.

Speciální jednotky SEAL mají u města Coronado na ostrově u San Diega jednu ze základen. Pekelný týden zahrnuje například plavání ve studeném moři či vytrvalostní běh, to vše s minimem spánku. Neuspěje v něm přes polovina uchazečů o službu v SEALs. Je teprve vstupenkou k až dvouapůlletému výcviku členů speciálních jednotek, jejichž tým proslul třeba likvidací Usámy bin Ládina.

Související obsah

​Výcvik SEALs je považovaný na jeden z nejtvrdších na světě. Před šesti lety se při Pekelném týdnu utopil námořník, který plaval v plné výstroji a instruktor ho nejméně dvakrát strčil pod vodu. Byl obviněn z vraždy, ale vyšetřování bylo zastaveno, když pitva ukázala, že rekrut měl nemocné srdce. Ve stejnou dobu spáchal sebevraždu voják, kterého vyřadili po jednom z nejtěžších testů, kdy musel vydržet 50 hodin výcviku beze spánku. Před dvěma měsíci zahynul při výcviku velitel SEAL Team 8 třiačtyřicetiletý Brian Bourgeois, když se smrtelně zranil při rychlém slaňování z vrtulníku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz