Zahraničí

Námořník nepřežil drsný přijímač ke speciálním americkým jednotkám SEAL

Námořník nepřežil drsný přijímač ke speciálním americkým jednotkám SEAL
Výcvik speciálních jednotek SEAL na základně Coronado u San Diega | Zdroj: Profimedia

Čtyřiadvacetiletý americký námořník zemřel v pátek v nemocnici u San Diega krátce po skončení drsného přijímacího testu ke speciálním jednotkám SEAL zvaném Pekelný týden. Další z vojáků leží v nemocnici ve stabilizovaném stavu.

Oběma mužům se udělalo zle několik málo hodin poté, co úspěšně absolvovali fyzicky a psychicky náročný několikadenní test. Podle vyjádření námořnictva se jim během zkoušky nestala žádná nehoda. Příčina smrti námořníka identifikovaného jako Kyle Mullen není známá a probíhá vyšetřování, informuje agentura AP a další americká média.

Mullen nastoupil k námořnictvu v březnu loňského roku a k SEALs se přihlásil v létě.

Speciální jednotky SEAL mají u města Coronado na ostrově u San Diega jednu ze základen. Pekelný týden zahrnuje například plavání ve studeném moři či vytrvalostní běh, to vše s minimem spánku. Neuspěje v něm přes polovina uchazečů o službu v SEALs. Je teprve vstupenkou k až dvouapůlletému výcviku členů speciálních jednotek, jejichž tým proslul třeba likvidací Usámy bin Ládina.

Související obsah

​Výcvik SEALs je považovaný na jeden z nejtvrdších na světě. Před šesti lety se při Pekelném týdnu utopil námořník, který plaval v plné výstroji a instruktor ho nejméně dvakrát strčil pod vodu. Byl obviněn z vraždy, ale vyšetřování bylo zastaveno, když pitva ukázala, že rekrut měl nemocné srdce. Ve stejnou dobu spáchal sebevraždu voják, kterého vyřadili po jednom z nejtěžších testů, kdy musel vydržet 50 hodin výcviku beze spánku. Před dvěma měsíci zahynul při výcviku velitel SEAL Team 8 třiačtyřicetiletý Brian Bourgeois, když se smrtelně zranil při rychlém slaňování z vrtulníku.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz