Krimi

Zloději na odpočívadle omámili řidiče kamionu. Ukradli součástky za miliony

Jako v kriminálce si muselo připadat vedení české firmy BIKE FUN International (BFI), když jim přišla zpráva, že jim někdo vykradl kamion. Dobře organizovaná skupina zlodějů 21. ledna na odpočívadle v Německu uspala řidiče a zmizela se součástkami na deset tisíc kol. Škoda jde do milionů korun.

Kopřivnická firma BFI se specializuje na výrobu bicyklů. Na její kamion vezoucí součástky na výrobu téměř deseti tisíc kol od společnosti Shimano se zaměřila organizovaná skupina zlodějů. Kamion zloději vyloupili v pátek 21. ledna na odpočívadle v Německu.

Skupina měla loupež dobře naplánovanou. Nejprve řidiče na odpočívadle uspali plynem vpuštěným do kabiny. Potom náklaďák vyprázdnili a ukradené součástky odvezli pryč. Na závěr ještě celý nákladový prostor postříkali hasícími přístroji, aby zničili stopy po loupeži.

Související obsah

​Pro firmu jde o výraznou ztrátu. I když je proti loupeži pojištěná, součástky nutné pro výrobu je stále těžší sehnat, zejména kvůli logistickým problémům. "Výroba některých modelů se zpozdí takřka o rok, jelikož pro mnoho dílů z této zásilky neexistuje na trhu jiná alternativa," sdělil ředitel dodavatelského řetězce společnosti Petr Krkoška.

​Ztracenou hodnotu společnost vyčísluje na zhruba čtvrt miliardy. Zloději si ale na tolik peněz rozhodně nepřijdou. Samotné součástky mají cenu podstatně nižší, 250 milionů je pouze cena kol, na jejichž výrobu by byly komponenty použity.

Související obsah

"Tuto situaci jsme opravdu ještě nezažili. Doufáme, že vzhledem k nedostatku dílů se tyto případy nebudou opakovat, protože i přes veškerá opatření, která máme nastavena, nám ztrátu a hlavně reputaci za pozdě dodaná kola žádná pojistka nevyrovná," dodává ředitel Krkoška.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz