Naše Česko

Češi mění během pandemie přístup k jídlu. Více pěstují a méně plýtvají

Češi mění během pandemie přístup k jídlu. Více pěstují a méně plýtvají
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

V pandemii začali Češi více oceňovat domácí potraviny. Netýká se to pouze těch, které koupí na farmářských trzích. Zvýšil se počet lidí, kteří doma jídlo pěstují. Zároveň méně nakupují alkohol, sladkosti a ryby a ubylo vyhazování potravin.

Češi si v pandemii začali častěji doma pěstovat potraviny. Oproti době před šířením koronaviru také méně vyhazují potraviny, více plánují nákupy, méně pijí alkohol a více chodí na procházky. Vyplývá to z průzkumu Akademie věd.

V roce 2020 si doma jídlo pěstovalo 44 procent Čechů, nyní toto číslo stouplo o osm procent. Celkem sedm procent dotázaných začalo doma pěstovat právě kvůli pandemii covidu-19. Dalších 11 procent o pěstování uvažuje.

Češi zároveň začali více chodit na farmářské trhy a jídlo nakupují přímo u pěstitelů a výrobců. Z 515 respondentů mělo s nákupem místního jídla zkušenosti 106, tedy asi pětina. Desetina z nich sbírala potraviny na poli, třetina odebírala takzvané farmářské bedýnky, 17 procent respondentů využilo inzeráty na sociálních sítích a 71 procent z těchto 106 nakupovalo přímo na dvoře farmy.

Související obsah

"Mohli bychom také souhrnně říci, že si lidé začali více vážit věcí zblízka. Z průzkumu vyplynulo, že lidé více chodí na procházky do okolí, mají vyšší zájem o zahrádkaření a samozásobitelství a také o odběr místních potravin," uvedla v tiskové zprávě autorka výzkumu Barbora Duží. Ve velkých obchodech stále nakupuje 88 procent lidí, pětina z nich ale méně než před pandemií.

Pěstování potravin v Česku

Zdroj: Akademie věd ČR

Lidé se obávají nedostatku jídla

Více lidí má v době pandemie strach z toho, že nebudou mít dostatek potravin. V roce 2020 tuto obavu mělo 23 procent dotázaných, za pandemii počet takových lidí vzrostl na 36 procent. Kvůli špatné finanční situaci má zkušenosti s nedostatkem potravin 18 procent Čechů.

"Zatímco první vlna pandemie na jaře 2020 byla spíš šokem z neznáma, další vlny a s nimi spojená opatření se dotkly nemalé části zaměstnanců či podnikatelů. Když k tomu přimícháme vysokou inflaci a relativně nízké mzdy či sociální podpory, dostáváme nebezpečný koktejl," poznamenal sociolog Jan Vávra.

Organizátoři potravinových bank v souvislosti s tím sledují nárůst klientů. Dotázaní v průzkumu ale ale uvedli, že ji používají jen jako doplňkový zdroj jídla.

Související obsah

Češi se omezují a méně vyhazují

V pandemii Češi méně nakupují alkohol či sladkosti. Omezili ale také čerstvé ryby. Ty méně než před pandemií kupuje 17 procent Čechů, za alkohol jich méně utrácí 16 procent a za sladkosti 13.

"Zatímco omezení alkoholu a sladkostí by se dalo považovat za vítaný jev z hlediska zdravého životního stylu, méně příznivá je nejen nižší spotřeba ryb, ale také čerstvé zeleniny a ovoce. Menší spotřebu zmínilo deset procent respondentů. Navíc lidé, navzdory zdravotním doporučením, nekonzumují ovoce a zeleninu denně, což uvedlo pouze 35 % respondentů," uvedla jedna z badatelek Zdeňka Smutná.

Pandemie zároveň omezila plýtvání. Češi uvádí, že nákupy začali plánovat na delší dobu. Zároveň potraviny méně vyhazují.

Co Češi nakupují

Zdroj: Akademie věd ČR
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz