Domácí

Cizinec měl týrat své psy. Navíc ještě vyhrožoval policistce

Cizinec měl týrat své psy. Navíc ještě vyhrožoval policistce
Ilustrační foto | Zdroj: profimedia.cz

Policisté obvinili cizince žijícího na Chomutovsku z týrání zvířat a vyhrožování. Po tom, co mu byli zabaveni jeho psi, měl dokonce vyhrožovat policistce, která tento případ vyšetřovala. Hrozí mu až šest let vězení.

Chomutovští policisté v minulém týdnu obvinili 48letého cizince z týrání zvířat a vyhrožování. Muž na sebe nejprve upozornil loni v prosinci, kdy měl týrat v místě svého bydliště na Chomutovsku své tři psy.

"Při této kontrole bylo zjištěno, že se tam nachází zmínění psi ve velmi špatném stavu. Všichni byli podvyživení, bez jakéhokoli podkožního tuku. Zvířata byla okamžitě odebrána a umístěna do útulku," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Související obsah

Chomutovští policisté také mají podezření, že cizinec měl vyhrožovat pěti ženám. Jedna z nich by měla být dokonce kriminalistka, která případ týrání zvířat vyšetřuje.

"Dotyčný měl v průběhu šetření začít psát na její služební e-mailovou adresu e-maily. V nich požadoval navrácení psů a policistku měl v těchto zprávách častovat vulgárními urážkami, a dokonce i narážkou na její možnou fyzickou likvidaci," dodala Glogovská.

Kromě policistky měl z odebrání psů vinit i další z žen. Podezřelého tak bude čekat soud, který mu může udělit až šest let odnětí svobody.

Policie našla 70 zubožených psů. Muže a ženu obvinila z týrání zvířat (2/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz