Domácí

Sníh a náledí potrápily řidiče. Na silnicích zemřeli dva lidé, další jsou zranění

Pondělí řidičům na českých silnicích nepřálo. V podvečer havaroval skibus v Horní Malé Úpě v Královéhradeckém kraji. Několik dalších aut zapadlo kvůli bílé tmě na cestě ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovku. V Moravskoslezském kraji přišli dva lidé o život.

Pondělí se neobešlo bez smrtelných nehod na silnicích. Po 14. hodině na Opavsku najel řidič (32) náklaďákem do protisměru, kde se srazil s Fabií. Auto řídila žena (61). Její spolujezdec (62) na místě zemřel. "Orientační dechová zkouška vyzněla u jmenovaného 32letého řidiče negativně," řekl mluvčí policie René Černohorský.

"Žena utrpěla zranění těžších charakterů s nutností jejího leteckého transportu helikoptérou k lékařskému vyšetření a k ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě," upřesnil mluvčí policie. 

Další nehoda se stala na Bruntálsku. Tam polský řidič (48) náklaďáku dostal smyk na zledovatělé silnici. Následně přejel do protisměru, kde řidič (63) auta čelně narazil do tahače a části návěsu. Auto poté vjelo do příkopu a náklaďák narazil do značky.

"Při této dopravní nehodě utrpěl řidič osobního vozu těžká zranění, kterým na místě podlehl. Ke zranění polského řidiče nedošlo, rovněž nebyla zraněna žádná další osoba a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 255 tisíc korun," uvedl mluvčí. 

Související obsah

"Při příjezdu hasičů na místo byla lékařem konstatována smrt řidiče osobního automobilu, řidič kamionu byl v péči zdravotníků. Hasiči provedli na obou automobilech protipožární opatření a zabezpečili místo nehody," popsal nehodu mluvčí hasičů Jakub Kozák.

"Velitel zásahu si nechal na místo události poslat chemický automobil, který je vybaven pro tyto typy událostí. S ním pak hasiči z nádrže odčerpali 300 litrů pohonných hmot. Kamion se podařilo postavit zpět na komunikaci krátce před půl druhou odpoledne. Úklid komunikace trval přibližně do patnácti hodin," upřesnil Kozák.

Sníh na horách v pondělí pořádně zkomplikoval dopravní situaci. Některé řidiče přepadla bílá tma. Autobusy zapadly do sněhu a nemohly vůbec vyjet. To je případ nehody v Horní Malé Úpě a Orlických horách. 

"Hasiči dostali kolem 16:45 ohlášení nehody skibusu v Peci pod Sněžkou. Nejsou hlášení žádní zranění. Skibus by měl být částečně sjetý ze silnice. Vzhledem ke klimatickým podmínkám, které na horách panují, je tam hodně sněhu, má zřejmě problémy vyjet. Na místě zasahuje hasičská jednotka dobrovolných hasičů z Pece pod Sněžkou. Ta se skibus snaží vyprostit a dostat zpět na silnici," přiblížila situaci TN.cz mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová. 

​"Situace by neměla být dramatická. Skutečně se jedná pouze o vyproštění vozidla. V poslední době hasiči takto vyprošťovali mnoho vozidel. Hlavní příčinou je velké množství sněhu, které na horách napadlo," dodala Götzová. 

Kvůli počasí havarovala auta i na Karlovarsku. Hlavní tah z Karlových Varů do Prahy je na 90. kilometru u odbočky na Žlutice zcela uzavřen. "Důvodem je dopravní nehoda nákladního automobilu a tří osobních vozidel s lehkým zraněním. Na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému. Silnice je v místě namrzlá," uvedla v pondělí odpoledne policie na twitteru.

"Místo bude uzavřeno několik hodin z důvodu přeložení nákladního vozidla. Situaci na místě komplikuje silný vítr a padající sníh. Kvůli špatným povětrnostním podmínkám nelze provést objízdnou trasu," sdělila policie po 19. hodině.

Podívejte se na fotky tragické nehody z Bruntálu směrem na Valšov:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz