Domácí

Začal soud s cizincem, který měl podpálit byt s pěti lidmi a nemluvnětem

Ve středu začalo hlavní soudní líčení s 37letým cizincem, který loni v květnu podle žaloby zapálil byt v pražské Hostivaři. V bytě v té době spalo šest lidí, mezi nimiž bylo i nemluvně. Motivem žhářského útoku měla být pomsta za vyhoštění z bytu.

Městský soud v Praze zahájil 9. ledna soudní líčení s cizincem, který měl loni v květnu zapálit byt v Praze 10. Obžalovaný se státní zástupkyní vyjednal dohodu o vině a trestu. O výši trestu bude soud rozhodovat tento čtvrtek. V tuto chvíli mu za obecné ohrožení hrozí 12 až 20 let vězení.

Soud se zabývá případem v pražské Hostivaři, kde v neděli 16. května začal hořet byt ve Vajdově ulici. V bytě v šestém patře v té době spalo pět lidí a měsíční nemluvně. Policii a hasičům se naštěstí povedlo všechny bezpečně dostat ven.

Související obsah

​K činu měla bývalého nájemníka motivovat pomsta za vyhnání z bytu. Ostatní nájemníci jej pro jeho opakované nevhodné chování požádali o odchod. Kvůli tomu se měl podle policie v noci do bytu vrátit, polít předsíň hořlavinou a zapálit ji, i když věděl o přítomnosti zbylých nájemníků včetně nemluvněte.

Na květnovou reportáž o požáru bytu v Hostivaři se můžete podívat zde:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz