Krimi

Otrokářství v Česku. Slováci měli pracovat za klobásu a vodu ze záchodu

Otrokářství v Česku. Slováci měli pracovat za klobásu a vodu ze záchodu
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Slovenská policie obvinila 30letého muže z Trebišovska. Ten měl do Česka na práci na stavbě nalákat čtveřici mužů, kterým sliboval 250 korun na hodinu. Následně ale pracovali několik měsíců od pondělí do soboty a nedostali ani korunu.

Slovákovi Andrejovi K. hrozí až 12 let za mřížemi za obchodování s lidmi. Čtyři muže z Trebišovska totiž nalákal do Česka za prací. Ačkoli jim slíbil 250 korun na hodinu, nakonec měli několik měsíců pracovat jen za klobásu, chleba a vodu na záchodě ubytovny.

Do Česka odvezl muže osobním autem a ubytoval je na ubytovně. Peníze, které si muži na stavbě vydělali, následně podle slovenské policie utrácel za drogy a hrací automaty. Po práci měl oběti zamykat v ubytovně a ven je pouštět jen před ni, kde na ně dohlížel. Každá den dostali jen klobásu s chlebem, jídlo tedy museli hledat v kontejnerech.

Související obsah

Všechny čtyři muže měl zastrašovat. "Měli být fyzicky napadaní a bití do tváře," uvedla slovenská policie. "Po užití drog měl být agresivní, vytahovat před nimi pistoli, střílet s ní do vzduchu a přikládat jim ji k hlavě," dodala. V případě prokázaní viny hrozí muži sedm až 12 let ve vězení. Stíhaný je na svobodě.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz